Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

UnitedHealthcare, Tele-Tıp Hizmetlerinde 20 Milyon Kullanıcıya Ulaşmayı Hedefliyor

UnitedHealthcare, Tele-Tıp Hizmetlerinde 20 Milyon Kullanıcıya Ulaşmayı Hedefliyor
Kubilay Han Uluerim

UnitedHealthcare son 6 aydır Doctor on Demand ve American Well üzerinden görüntülü muayene hizmeti veren ve giderek büyüyen bir firma. Sene başından beri bu ortaklığı sürdüren üçlü, 14 Mayıs’ta başlayan ve Minneapolis’te yapılan American Telemedicine Association konferansında bir panelde, ortaklık boyunca elde ettikleri deneyimlerinden bahsettiler ve tele-tıp hizmetlerinin geleceği hakkında fikirlerini paylaştılar.

Konferanstaki önemli isimlerden UnitedHealthcare Kıdemli Pazarlama, Ürün ve İnovasyon Müdürü Karen Scott, sigortacıların videolu ziyaret deneyimleriyle ilgili bazı verileri paylaştı. Bu verilere göre, platformdaki görüntülü ziyaretlerin %50’sinin solunum problemleriyle ilgili olduğu söyleniyor. Scott’ın dediğine göre diğer sağlık problemlerinin oranları %10’u geçmiyor ve ortalama ziyaretçi profilini ise 31 yaş ve üstü bayanlar oluşturuyor. Ek olarak, sene sonuna kadar sisteme bağlı 20 milyon kullanıcı olması bekleniyor

Doctor on Demand’den Dr. Lena Cheng ve American Well CEO’su Dr. Roy Schoenberg, tele-tıp teknolojilerinin geleceğinin parlak olduğunu belirtirken, UnitedHealthcare ile yaptıkları ortaklığın oldukça olumlu sonuçlar verdiğini söylüyorlar. Cheng ve Schoenberg, kronik ve uzun vadeli bakım hizmetlerinin de yakında tele-tıp altında toplanabileceğini umuyor.

Submit a Comment