Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Hindistan’ın Messenger’da Bot Hizmeti Veren İlk Şirketi Lybrate Oldu

Hindistan’ın Messenger’da Bot Hizmeti Veren İlk Şirketi Lybrate Oldu
Kubilay Han Uluerim

Geçen ay yazdığımız bir haberde, sizlere Messenger üzerinde ilk sağlık konulu bot hizmeti veren HealthTap’den bahsetmiştik. Bu konudaki boşlukların hızlı dolacağına kesin olarak bakıyorduk ki, anonim olarak doktorlara soru sormanızı sağlayan çevrimiçi platform Lybrate, Facebook Messenger üzerinden hizmet vermeye başladı. Bununla beraber, Messenger’ın bot platformunda hizmet veren Hindistan’daki ilk sağlık şirketi oldu.

Lybrate’in Messenger botu, kullanıcıların 100.000 doktor arasından anlık olarak birisiyle görüşüp sorular sormasına ve hızlı bir şekilde doğru bilgiye ulaşmasına olanak tanıyor. Ek olarak, Lybrate Messenger botu ile birleştirilen Health Quiz sayesinde, hastaların görmezden geldiği sağlık sorunları hakkında da bilgilenmeyi teşvik ediliyor.

“Hindistan’ın Facebook Messenger platformunda bulunan ilk sağlık şirketi olmak ve insanlara doktor hizmetiyle hızlı bilgi vermek çok heyecanlı.” diyor Lybrate kurucusu ve CEO’su Saurabh Arora,

Lybrate’in en büyük küresel ve yerel rakibi, geçtiğimiz günlerde kendi doktor danışmanlık sistemini sunan Practo. Şirket, başkentte 90 milyon $’dan fazla destek toplayarak gün geçtikçe büyüyor. Yeni oluşan Lybrate-Practo mücadelesini kimin kazanacağını ise ilerleyen günlerdeki atılımlarla göreceğiz.

Submit a Comment