Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Hy-Result ile Haftalık Tansiyon Raporunuzu Çıkarın

Hy-Result ile Haftalık Tansiyon Raporunuzu Çıkarın
Kubilay Han Uluerim

Withings firması Health Mate uygulamasına Hy-Result adında 5$ bir eklenti yaparak nabız ölçümü yapabilme olanağı sağladı.

Kardiovasküler hastalıkların, dünya çapında ölüm nedenlerinde 17.3 milyon ile başı çektiğini belirten firma CEO’su Cédric Hutchings, her gün yapılan tansiyon ölçümlerinin giderek günlük hayatın önemli bir parçası olduğunu söyledi. 5$’lık uygulama içi satın almayla beraber Hy-Result kullananlar, her gün tansiyonlarını ölçüp kayıt tutmanın yanında, yüksek tansiyonu nasıl düşürebilecekleri konusunda da tavsiyeler alıp pozitif şekilde yönlendirilecekler.

Withings Hy-Result 1

Blogunda, sadece bir tansiyon ölçümünün bütün vücut hakkında bilgi veremeyeceğini yazan Withings tıbbi ürünler müdürü Benoit Brouard, Hy-Result ile cinsiyet, yaş ve kullandığınız ilaçların da hesaplamaya katılmasıyla 5 günlük size özel tansiyon raporları çıkarılabileceğini söyledi. Kullanıcılar daha sonra bu raporları doktorlarıyla paylaşıp klinik teşhislerin konulmasında kolaylık sağlayacaklar. Ayrıca hastanelerde ”beyaz yaka etkisi” altında kalan ve strese giren kişilerin, kendi evlerinde ölçüm yaparak daha tutarlı sonuçlar elde edileceği söyleniyor.

Submit a Comment