Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Lantern, Stres ve Anksiyeteyle Savaşınıza Yardım Ediyor

Lantern, Stres ve Anksiyeteyle Savaşınıza Yardım Ediyor
Kubilay Han Uluerim

San Fransisco merkezli Lantern, TechCrunch’ın yazdığına göre anksiyete ve stres hastaları için yaptığı web sitesi ve telefon uygulamasıyla 17$ milyon topladı. Proje University of Pittsburgh Medical Center’ın girişimci kolu olan UPMC Enterprises tarafından yönetiliyor. Mayfield ve SoftTechVC gibi diğer yatırımcıların yardımıyla da bugüne kadar 20.8$ milyon toplandı.

Lantern, kullanıcılarına sağlıklı alışkanlıklar geliştirmeleri için CBT’de eğitim görmüş koçlarla birebir mesaj temelli iletişim olanağı sağlıyor. Şirket, anksiyete ve stres konularında destek veren sistemin, ileriki dönemlerde ruh hali takibi için de bir eklenti yapacağını belirtti. Lantern CEO’su Alejandro Foung’un yaptığı açıklamaya göre, toplanan paranın bir kısmıyla genel stres hastalarının yanısıra farklı stres türlerinden şikâyetçi hastalara da yardım edilecek.

Lantern

Stres odaklı programı geçtiğimiz sene Ekim ayında devreye sokan şirket, anksiyete ve strese çok benzer tekniklerle yaklaştıklarını söyledi. Birbirlerine çok benzeyen bu iki hastalığın temellerinin farklı şeylere dayanabileceğini belirten ekip, kullanıcının psikolojisine göre konulan teşhisin ve tedavinin de farklılık gösterebileceğini söyledi. Anksiyete programının fayda etmediği kullanıcıların stres koçlarıyla çalışarak sonuç alabileceği vurgulanıyor. Ayrıca Kaliforniya Berkeley Üniversitesi, Harvard, Chicago Üniversitesi ve Stanford gibi eğitim kurumlarındaki öğrencilerin de projeye katılıp deneyim kazanabileceği açıklandı.

Submit a Comment