Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Iagnosis ve BMC Ortaklığıyla Her Yerde Dermatoloji Hizmeti Alın

Iagnosis ve BMC Ortaklığıyla Her Yerde Dermatoloji Hizmeti Alın
Kubilay Han Uluerim

Tele-tıp çözümleri üreten DermatologistOnCall’un yaratıcı firması Iagnosis, Boston Üniversitesinin Medical Center’daki Dermatoloji Departmanı ile ortaklaşarak Massachusetts’teki hastaları 7/24 çevrimiçi ortamda dermatoloji uzmanlarıyla buluşturacağını duyurdu. Hastalar departmanın dermatoloji hizmetine Iagnosis tarafından geliştirilen cep telefonu uygulaması ve çevrimiçi platformlardan erişebilecekler.

Sistem tam olarak şöyle çalışıyor:

  • BU Dermatology’nin yeni veya halihazırda var olan hastaları, BMC’nin web sitesi üzerinden veya BU Dermatology at BMC uygulamasını kullanarak ziyaret yapabiliyorlar. Hasta, öncelikle çevrimiçi bir hesap yaratıyor ve tıbbi geçmişi ile tedavi tercihlerini içeren güvenli hasta profilini tamamlıyor.
  • Birden fazla fotoğraf yükleyerek hastalığı tarif ediyor.
  • Ziyaret tamamlandıktan sonra bir BMC dermatoloğu tarafından inceleniyor; teşhis konulup kişiselleştirilmiş tedavi planı ile cevap veriliyor. Bu işlem 24 saat veya 3 gün içinde tamamlanıyor.
  • Çevrimiçi ziyaret için $79 ücret ödeniyor.

Bu teledermatoloji programı, Boston Üniversitesi dermatologlarını hastalar ile günün her saati her yerde buluşturarak hizmet sınırını ortadan kaldırıyor. Amerikan Dermatoloji Akademisi’ne göre; ABD’de bir kişinin dermatoloji için aldığı randevunun bekleme süresi aşağı yukarı 34 gün. Öğrenciler, işçiler ve dermatoloji kliniklerine uzak yaşayan ailelerin eğitim ve çalışma zamanlarından ödün vererek uzun yollar katetmesi doğal olarak büyük bir dezavantaj oluşturuyor. Lakin, BMC’nin verdiği bu hizmet sayesinde hastalar 3 gün içerisinde bir tedavi planına sahip olabiliyorlar.

Submit a Comment