Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Cep Telefonunuz EyeXam ile Göz Kuruluğuna Engel Oluyor

Cep Telefonunuz EyeXam ile Göz Kuruluğuna Engel Oluyor
Kubilay Han Uluerim

Bugüne kadar 1.5 milyondan fazla indirmeye ulaşmış mobil göz sağlığı uygulaması EyeXam, yaptığı son açıklamada göz kuruluğu tespit aygıtını tanıttı. Yeni geliştirilen bu aygıt, göz kuruluğundan muzdarip hastaların durumlarının ciddiyetini belirlemelerine ve gerekli önlemi almalarına yardım ediyor.

Göz kuruluğu sadece ABD’de 20 milyon kişiyi etkileyen bir rahatsızlıktır. Öyle ki, kişilerin göz hekimlerini ziyaret etmesinin en büyük nedenlerinden biridir ve her gün bilgisayar kullanan çalışanların en çok şikâyet ettiği hastalıklardandır. ABD nüfusunun %40’ında göz kuruluğu semptomları düzenli bir şekilde gözlemlenir.

ABD çapında göz hekimleri tarafından en yaygın olarak kullanılan Ocular Surface Disease Index (OSDI) anketini mobil uygulamasına ekleyen EyeXam, kişilerin semptomlarla ilgili bir dizi soruyu cevaplayarak göz kuruluğu seviyelerini öğrenmelerini sağlıyor. EyeXam uygulaması, aynı zamanda kullanıcıların yakınlardaki göz hekimlerini aramasını sağlıyor ve MyDryEyes.com üzerinden kronik göz kuruluğu hakkında bilgiler veriyor. Kronik göz kuruluğu sürekli ilerleyen bir hastalık olduğu için eğer tedavi edilmezse ciddi sorunlara yol açabiliyor. Bu nedenle doktor yardımı aramanın teşvik edilmesi büyük önem arz ediyor.

Işığa duyarlılık, yanma ve bulanık görüş gibi göz kuruluğu semptomlarına sahip hastalar, EyeXam’i iOS ve Android işletim sistemli telefonlar için ilgili sanal pazarlardan indirebilirler.

Submit a Comment