Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Kol Saatiniz Yakında Kalp Krizlerine de Müdahale Edecek

Kol Saatiniz Yakında Kalp Krizlerine de Müdahale Edecek
Kubilay Han Uluerim

Giyilebilir kalp ritmi gözlem teknolojileri üreten San Francisco merkezli iBeat, Maveron, Subtraction Capital ve Correlation Ventures’ın liderliğini yaptığı fonlama kampanyasında 1.5 milyon dolar para topladığını duyurdu. Kampanyaya katılım yapan diğer yatırımcılar arasında Ali ve Hadi Partovi, Russell Okung, KKR ortaklarından Henry Kravis, Band of Angels ve endüstriyel tasarım firması Ammunition Group gibi isimler de bulunuyordu.

Fonlama sonrası yapılan açıklamaya göre; şirketin elde ettiği para ile yeni çalışanlar işe alınıp altyapı genişletilmesine gidilecek; iBeat’in elektronik bilekliğinin daha fazla tanıtımı yapılacak.

Peki nedir iBeat? iBeat sahip olduğu sensörler ile kullanıcısının kalp faaliyetlerini günün 24 saati izleyen giyilebilir bir gözlem cihazıdır. Cihazın temel özelliği ise kalp ritminde meydana gelen büyük bir sıçrama veya düşüş anında hemen kişinin yakınlarına, doktorlara ve acil müdahale ekiplerine haber vermesi.

“Kalp krizi ABD’deki ölüm nedenlerinin başında geliyor. Kriz geçiren ve müdahale edilmeyen her on hastadan dokuzu ölüyor. Hedefimiz bu rakamları hoş gözüken akıllı bir saat ile düşürmek ve acil yardım ekiplerinin olay yerine hızlı ulaşmasını sağlamaktır. “

– Eski Practice Fusion CEO’su Ryan Howard

iBeat şimdilik genel halkın kullanımı için piyasaya sürülmese de eski CEO Howard yatırımcılardan büyük destek aldıklarını belirtiyor.

Submit a Comment