Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Indivac ile Aşılarınızı Kaçırmayın

Indivac ile Aşılarınızı Kaçırmayın
Kubilay Han Uluerim

Hindistan’ın ilk profesyonel evde aşılama hizmeti Indivac, Batı Bengal’de 2500 aşılamaya ulaştı.

Evde sağlık hizmeti alanındaki sürekli teknolojik gelişmelerle beraber, Indivac, müşterilerini evde aşılama hizmetiyle, aşı endüstrisinde devrim yapma yolunda ilerliyor. 4 aylık süre içerisinde, şirket 1.5 milyon Rs değerinde iş yaptı. Şirket, ileriki dönemlerde Mumbai, Hayderabad ve Delhi gibi diğer büyük şehirlere de yayılarak büyümeye devam edecek.

“4 ay gibi bir sürede 2500 aşılama yaptığımız için çok mutluyuz. Halktan aldığımız geri dönüş mükemmeldi. Fakat, aşılama işlemleri ülkemizde hâlâ çok düzensiz. İnsanlar ne zaman hangi aşıyı olmaları gerektiğini bilmiyor. Pek çok insanın, önemli aşılama randevularını bir alarm veya hatırlatma sistemine sahip olmadıkları için unuttuklarını gördüm. Bir doktorun gözetimi altında Indian Academy of Paediatrics (IAP) tarafından belirlenen çizelgeleri ve mevzuatı dikkatlice izliyoruz.” diyor Indivac kurucusu ve CEO’su Amit Agarwal.

Indivac, yakın zamanda mobil cihazlar için bir uygulama da çıkarmış durumda. Uygulama Android ve iOS platformları için ücretsiz olarak indirilebiliyor. Geliştirilen bu uygulama, çocuk ve yetişkinler için her türlü aşılama için randevu almanızı sağlıyor ve hatırlatma sistemi sayesinde randevuları unutmanızı engelliyor. Bunlara ek olarak çevrimiçi ortamlarda kullanabileceğiniz, e-posta, whatsapp ve diğer sosyal medya ortamlarında paylaşabileceğiniz bir aşılama kartı da veriyor. Kullanıcı kişiler istedikleri zaman, kendilerinin ve ailelerinin sağlık kayıtlarını da görebiliyorlar.

Aşılama hizmeti almak isteyen kişilere, belirlenen saatte sağlık görevlileri gelip aşılamayı yapıyor ve tıbbi atık olarak sayılabilecek şırınga, alkollü bez, pamuk gibi malzemeleri kişinin evinde bırakmadan gidiyor. Indivac, aynı zamanda aşıların ve tıbbi malzemelerin taşınması için de bir soğutucu sistemi geliştirmiş.

Submit a Comment