Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

MedTrix Healthcare, 6 Büyük İlaç Şirketiyle Anlaşarak Büyümeye Gitti

MedTrix Healthcare, 6 Büyük İlaç Şirketiyle Anlaşarak Büyümeye Gitti
Kubilay Han Uluerim

İlaç şirketlerine dijital ve tıbbi iletişim hizmeti veren Bangalore merkezli MedTrix Healthcare, Novartis, Bayer, Nestle, Eli Lilly, Pfizer ve Amgen ile ortaklığa gitti.

MedTrix yaptığı açıklamada, bazı stratejik anlaşmalar ışığında, ABD ve Avrupa pazarındaki yerini büyüttüğünü söyledi. Açıklananlara göre, şirket 20’den fazla büyük ilaç şirketiyle anlaşarak, pek çok coğrafyada büyümeyi planlıyor.

Bunlara ek olarak, sağlık hizmetleri ve ilaç endüstrisi pazarındaki dijital çözümler bölümünün hisselerin büyümesini yakından takip ettiğini söylüyor. Pazarın net değeri 2015 yılında 6.9 milyar $’dı. Medtrix, ilaç firmalarıyla yapılan anlaşmaların finansal değerlerini ifşa etmeyi şimdilik reddediyor.

MedTrix, ilaç şirketlerinin hasta ve tıp uzmanlarıyla dijital ortamlarda iletişim kurmasına yardım ediyor. Bu ortamlara sosyal medya ve mobil uygulamalar konusunda yardım etmek dışında, satış elemanlarının eğitimini de üstleniyor. Bu dijital çözümlerin, sağlık hizmetleri harcamalarında %7-11 arası bir tasarrufa neden olacağı belirtiliyor.

“Şimdiye kadar, gelişmiş pazarlarda anahtar müşterilerle pek çok projede çalıştık. Lakin, bu projelerin çoğu deneme aşamasındaydı ve müşterilerimiz bizim yeteneklerimizi denemek istiyordu. Bu projelerin çoğunun büyük başarı oranları yakaladığını ve bizi müşterilerimizle daha da yakınlaştırdığını açıklamaktan mutluluk duyuyoruz.” diyor MedTrix Healthcare Kurucusu Vimal Narayanan

Submit a Comment