Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

“İnsanlar Sosyal Medyayı Sağlık İçin Nasıl Kullanıyor?” Yarışması

“İnsanlar Sosyal Medyayı Sağlık İçin Nasıl Kullanıyor?” Yarışması
Kubilay Han Uluerim

Sosyal medya hem sağlık hizmetleriyle ilgili haberler bulabilldiğiniz hem de hastalar, doktorlar ve hissedarların konuşmalarına tanık olabildiğiniz bir platform. Peki insanlar sosyal medyayı nasıl kullanıyor? Bunun cevabını bulmak için Stanford’dan bir grup, analiz yapan bir şirket ile ortaklaşarak, insanların bu platformları ne şekilde kullandığını araştırmayı teşvik eden bir yarışmaya sponsor oldu.

Dr. Larry Chu, Sonbahar’da Stanford’da yapılan Medicine X konferansının fikir sahibi. 17 Mayıs’ta yeni sosyal medya araştırma girişimini blogunda açıklayan Chu, son kayıt tarihinin 17 Haziran olduğunu belirtmiş. “Herkes dahil olabilir.” Medicine X’in slogan olmuş sözlerinden biri. Sponsorlardan Symplur ise, sosyal medya için analiz yapan bir şirket. Konu hakkında gelişmeleri takip etmek için Twitter üzerinden #MedX etiketini kullanabilirsiniz.

Dr. Chu aynı zamanda White House Office of Science and Technology ile 2 Haziran Perşembe tarihinde ortaklığa girecek. Yapılacak çalıştayı takip etmek için @WhiteHouseOSTP‘yi Twitter’dan bulabilirsiniz.

Dr. Chu’nun cevaplanmasını istediği sorular:

  • İnsanlar sosyal medyayı nasıl kullanıyor?
  • Yarattıkları şebekeler nelerdir ve ne tür konuşmalar yapıyorlar?
  • Bu konuşmalar sağlık hizmetleri için nasıl geri bildirim sağlıyor ve sistemi bilgilendiriyor?

Yarışmanın birincisi Medicine X konferansına ücretsiz kayıt yaptırma hakkı ve araştırmasını yayınlamak için hibe kazanacak. MedX’e kayıt için normalde $1,750 ödemeniz gerekiyor. Ödül içinse şimdilik belirli bir para miktarı açıklanmadı. Ayrıca hastaların da yarışmaya katılması teşvik ediliyor.

Submit a Comment