Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Kanser Farkındalığı İçin Sosyal Medya

Kanser Farkındalığı İçin Sosyal Medya
Kubilay Han Uluerim

Geçtiğimiz 4 Şubat Dünya Kanser Günü’nde yapılan bir sosyal medya kampanyasında, Ürdünlüler, kanser hastaları için desteklerini ve iyi niyetlerini dile getirdiler.

Kral Hüseyin Kanser Vakfı (KHCF) tarafından düzenlenen kampanya, kanser hakkında farkındalık sağlama ve hastaların hayatında değişikliğe neden olacak eylemleri destekleme amacı taşıyor. Kampanyaya katılmak isteyen kişiler #WeCanICan ve #WorldCancerDay etiketleriyle, destekleyici mesaj ve fotoğraflar paylaştılar.

KHCF Genel Müdürü ve Ürdün Meme Kanseri Programı Onursal Başkanı, Prenses Dina Mired de Twitter’da ”hastalarımıza bir gülücükle, sevgi vitaminleri verebilirim” şeklinde paylaşımda bulundu. Marwan Jawdat ise meme kanseri teşhisi ile ilgili konuşmalar yapmaya devam edeceğini belirtti. Başka bir twitter kulllanıcısı olan Roaa Bkairat ise, boş zamanlarında kanser hastalarının gülmesine yardımcı olabileceğini söyledi.

Kampanyada teşvik edilen şeylerden birkaçı:

-Kanser hastalarına para bağışı yapılması

-Kanser farkındalığı hakkında yazılması

-Kral Hüseyin Kanser Merkezi’nde erken teşhis için muayene olunması

Ürdün’de sağlık bakanlığının açıkladığına göre, 2012 yılında hastaneye başvuran 7,454 kişiden 5,013’üne kanser teşhisi konulmuş durumda. Omar Nimri’nin açıklamalarına göreyse, en yaygın kanser türleri meme, kolon, akciğer, meshane ve lenfoma.

Submit a Comment