Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

İlaç ve Sağlık Sektörünü Sosyal Medya ve Dijitalle Buluşturan Organizasyon

İlaç ve Sağlık Sektörünü Sosyal Medya ve Dijitalle Buluşturan Organizasyon
Alperen Sözen

Daha önce de hakkında yazdığımız Doctors 2.0 & You konferansı bu yıl 5-6 Haziran’da Paris’ te gerçekleştirilecek. Haziran ayına kısa bir süre kala, konferansın teması da belirlendi. Ağırlıklı olarak “sağlık sektörünün sosyal medya, uygulamalar ve giyilebilir teknolojide rolünün artması” üzerinde durulacak olan konferansın stratejik ortaklarından biri Stanford Medicine X.

Katılımcılar alanında uzman olan profesyonellerden e-hasta ve dijital doktor konseptleriyle ilgili son araştırmaları ve sonuçlarını dinleyebilecek. Ayrıca konferans boyunca bireylerle sağlık iletişiminde sosyal medya kampanyaları, e-İtibar, mobil uygulamalar, oyunlaştırma ve Google Glass’ı da içeren giyilebilir teknoloji hakkında da çeşitli oturumlar düzenlenecek.

google_glass_saglik

Organizasyon içerisinde gerçekleşecek aktiviteler ile ilaç sektörü ve teknoloji üreticileri de bir araya getirilerek inovasyonun farklı bir boyuta taşınması ve stratejik ortaklıklar için ilk adımların atılması hedefleniyor. Katılımcıların Fransa sınırları içerisinden ve uluslararası arenadan olması bekleniyor.

22 paralel oturumdan ve 6 saatik networking aktivitesinden oluşan 20 saatlik konferansın öne çıkan faaliyetleri şöyle;

  • Google Glass:  Dört uluslararası Google Glass öncüsü tarafından, sağlık ve ilaç sektörleri üzerine ufuk açıcı bir sunum gerçekleştirilecek.
  • Dijital İlaç: İlaç sektörünün ortakları sayılan hastane yetkilileri, hasta topluluklarından önderler ve ilaç firmalarının toplulukları arasında, ilaç sektörü ve dijitali gelecekte nelerin beklediğine dair oturumlar düzenlenecek.
  • Webicina kurucusu ve tıp öncülerinden Dr. Berci Mesko (@Berci), internet kaynaklarının kalitesi hakkında bir master dersi düzenleyecek.
  • Avrupa ve ABD’den ödüllü mobil uygulamalar ve sosyal medya kampanyaları başarılarını nasıl elde ettiklerini anlatacak.
  • Konferans sponsorlarından Novartis, Sanofi, LexisNexis ve DocCheck ilgi çekici aktiviteleriyle gösteri alanında yer alacak.

Konferansa dair detaylı bilgilere ve güncellemelere buradan ulaşabilirsiniz.

Submit a Comment