Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Kaplumbağa Toby Diyabet Hastası Çocuklara Yol Gösteriyor

Kaplumbağa Toby Diyabet Hastası Çocuklara Yol Gösteriyor
Kubilay Han Uluerim

OmniPod insülin pompasının üreticisi Insulet, çocuklara yönelik yeni bir tablet uygulaması geliştirdi. Toby’s T1D Tale adlı uygulama, tip 1 diyabet hastası çocukların diyabetle başa çıkması ve hastalık hakkında bilgi sahibi olması için geliştirilmiş sanal bir hikâye kitabı.

“Bir pediatri psikoloğu, hasta bakıcılar ve kendi klinik ekibimiz dahil olmak üzere birçok tedarikçi ile büyümekte olan Podder topluluğumuzun diyabetle mücadeleyi öğrenmesi için çalıştık. Yeni Omnipod mobil uygulamamız ve sosyal medyadaki yeni duruşumuzdan sonra Toby’s T1D Tale ile diyabet topluluğunu eğitmek için bir adım daha attık” diyor Insulet Diabetes Products Başkanı Shacey Petrovic.

Uygulama, OmniPod maskotu Kaplumbağa Toby’nin diyabet teşhisinden başlayıp doktor ziyaretleri ve tedavisine kadar giden hikâyesini anlatıyor. İnteraktif olan uygulama her bölümden sonra uygulanabilir tavsiyeler veriyor; çeşitli sorular soruyor.

Bilindiği gibi Insulet, şirket için mobil stratejiler geliştirmek amacıyla Mart ayında Aiman Abdel-Malek‘i bünyesine katmıştı. Malek ise daha önceden mobil sağlık şirketi Qualcomm’da Gelişmiş Teknoloji ve Mühendislik Kıdemli Yardımcı Başkanı olarak çalışmıştı. Yakın zamanda yapılan bir konferansta konuşan CEO Patrick Sullivan, şirketin mobil uygulamasının Bluetooth ile insülin pompası ve akıllı telefonları birleştireceğini söylüyor.

Submit a Comment