Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Diyabet Yönetimi Platformu Glooko 35 Milyon Dolar Daha Fon Aldı

Diyabet Yönetimi Platformu Glooko 35 Milyon Dolar Daha Fon Aldı
Derya Öztürk

Diyabetli hastalar için veri yönetim servisi sunan Glooko, 35 milyon dolarlık yeni bir fon almayı başardı. Şirket, Samsung Next, Canaan Partners, Social Capital ve Medtronic’in stratejik yatırımlarına zaten sahipti; şimdi de Mayo Clinik ve insülin pompası üreticisi Insulet de bu isimlere katıldı. Böylece Glooko, daha önce topladığı 36 milyon dolarla birlikte toplamda 71 milyon dolar fona ulaşmış oldu.

Glooko, şimdiye kadar 6000’den fazla sağlayıcı yoluyla 1 milyondan fazla hastaya yardım ettiklerini açıkladı. Dexcom ve Medtronic gibi sektördeki diğer güçlü oyuncularla yarışabilmek için Glooko aldığı bu fonla; satış, pazarlama ve geliştirme ekiplerini genişletmenin yanı sıra Fransa, Almanya, İngiltere, Asya ve Orta Doğu’daki ticarileştirme çalışmalarını genişletmeyi planlıyor.

Kurulduğu günden beri diyabet hastaları, servis sağlayıcıları ve teknoloji şirketlerinin şeker hastalığı verilerini yönetmesine yardımcı olmak için çalışan Glooko, bunun hakkını glukometrelerini akıllı telefonlara bağlamak için adaptör kabloları yapmaya başladıktan sonra vermeye başladı. Glooko günümüzde daha çok veri analizi ve yapay zeka odaklı bir teknoloji sunması sayesinde yalnızca veri toplamakla kalmıyor, aynı zamanda bunları analiz edip insanların şeker hastalığını daha iyi yönetmesine yardımcı olabilecek uygulanabilir bilgiler haline getiriyor.

Bu başarılı start up’ın CEO’su Rick Altinger, “Aldığımız bu ilave fon diyabetli hastaların hayatlarını kolaylaştırma misyonumuzu ileriye götürmemize yardımcı olacak” diyor.

Kaynak:

https://techcrunch.com/2017/06/28/diabetes-management-platform-glooko-raises-35-million/

http://www.mobihealthnews.com/content/mayo-clinic-chips-glookos-35m-growth-round

Submit a Comment