Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Kentico’dan Dijital Sağlığı Mercek Altına Alan Anket

Kentico’dan Dijital Sağlığı Mercek Altına Alan Anket
Nihal Yormaz

Kentico Software, geçtiğimiz günlerde sağlık sektöründe web kullanıcılarının durumunu gözler önüne seren global bir anket düzenledi. Elde edilen en popüler cevaplar, sağlık hizmeti verenlerin büyük bir kısmının hastalara daha iyi hizmet verebilmek adına web kanallarını kullandığını gösterdi. Bu yeni ankete göre katılımcıların %72’si sağlık hizmeti aldıkları kurumların kullandığı web sitelerinin eski sistemlerden çok daha yararlı olduğunu düşünüyor. Katılımcıların %65’i öncelikli olarak hizmet alacakları kurumun web sitesini ziyaret ettiklerini söylerken, %73’ü yapılan online yorumları dikkate aldıklarını ve %31’i de yapılan yorumların her şeyden çok daha önemli olduğunu belirtiyor.

Katılımcıların %69’u, bir sağlık kuruluşundan e-posta ya da kısa mesaj almanın o kurumun değerini yükselttiğini belirtiyor. Ankette, randevu hatırlatmaları, yaklaşan testler ya da diğer yararlı bilgiler için atılan bilgi mesajlarının da görünüşte çok yüksek bir işlevselliği olduğunu ortaya konuluyor.

Katılımcılara, sağlık hizmeti aldıkları kurumların web sitelerinde neyi görmek istedikleri sorulduğunda sırasıyla şu cevaplar alınmış:

1- Bilgi ve yanıtları bulma kolaylığı

2- Tercih edilen çeşitli yöntemlerle iletişim kolaylığı

3- Doktor biyografileri

4- Diyet, sigara bırakma ya da gribin nasıl önleneceğiyle ve çeşitli sağlıklı yaşam konuları hakkında bilgi

5- Hoş görünümlü ve kolay gezinilebilen bir site olması

6- Sağlık hizmeti alınacak yerin ve çalışanlarının fotoğrafları

Bu sonuçlar göz önünde bulundurulduğunda artık zamanın tamamen dijitalleştiğini ve hastaların beklentilerinin de bu yönde değiştiğini görmek mümkün.  Bu da sağlık hizmeti veren kuruluşların tamamının zamana ayak uydurma zorunluluğunu ortaya çıkarıyor. Bizden söylemesi.

Submit a Comment