Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Kuzey Karolina’da hastalar teletıp yöntemiyle muayene olmaya başladı

Kuzey Karolina’da hastalar teletıp yöntemiyle muayene olmaya başladı
Nihan Bora

Henüz bir aydır yayında olan www.relymd.com aracılığıyla Kuzey Karolina’da doktorlar, yetişkin ve çocuklara 7 gün 24 saat hizmet veriyor.

Teletıp son iki yıldır hızla yayılmaya devam ediyor. Hastasınız ve doktora görünmeniz gerekiyor. Geceyarısı, yaşlısınız, teksiniz ya da buna benzer birçok sebebiniz var. Teletıp sayesinde evinizde sadece internet bağlantınız ve kameranız olması koşuluyla, doktora görünüp sorununuzun ne olduğunu öğrenebilirsiniz.

ABD eyaletlerinden Kuzey Karolina’da teletıp yöntemi hızlı ve güçlü bir gelişme gösterdi ve RelyMD uygulamasıyla, hastalar bilgisayarlarının karşısına geçerek muayene olmaya başladılar bile.

Sistem çok basit işliyor. Önce siteye basit  bilgilerinizi doldurarak üye oluyorsunuz. Daha sonra şikayetinize göre fazla beklemeden doktorlar sizinle iletişime geçiyor. O an müsait olmasalar bile sizi arıyor ya da mesaj yoluyla müsait olduklarını size iletiyorlar.

RelyMD ekip lideri ve acil servisler şefi Jim Palombaro, RelyMD’nin acil odalarında uzun süreler beklemek, zaman ve masraftan kaçınmak yerine video yoluyla tıbbi bakım açısından önemli bir atılım olduğunu söylüyor.

Tabii akla gelen sorulardan biri de, hastaların kaydolurken siteye verdiği kişisel bilgiler. Bunu da, tüm federal hasta gizlilik yasalarına uyduklarını anlatan bir yazıyla sitede belirtmişler. Ayrıca web sitelerini de, askeri siteler için online güvenlik sağlayan bir şirket tasarlamış.

Submit a Comment