Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Anksiyeteden Eğlenerek Kurtulmak Mümkün Mü?

Anksiyeteden Eğlenerek Kurtulmak Mümkün Mü?
Kubilay Han Uluerim

Üniversite çağındaki gençlerin endişe ve stres ile uğraşması günümüzde çok yaygın bir sorun. MICA’da grafik tasarım üzerine tez yazan Matthew Bambach, anksiyete tedavisi için geliştirdiği alternatif bir yöntemi proje olarak sunuyor.

Worry Quest adını verdiği mobil uygulama sayesinde, pek çok gence yardımcı olmayı düşündüğünü söyleyen Bambach, kendisinin de uzun süre benzer sıkıntılar çektiğini söylüyor. Psikolojik tedavilerin uzun vadede yüksek miktarda para harcamaya neden olduğunu belirten Bambach, projeyi geliştirirken, insanların korkularını ve endişelerini yenilmesi gereken bir canavar mantığıyla bizlere sunuyor.

pwhctsyqnl5etphoma5r

Cep telefonlarında kullanacağımız bu uygulamada, öncelikle kişisel korkularımızı belirliyoruz. Sonra da, el becerimizle bir canavar olarak resmettiğimiz korkularımızı yenmek için, çeşitli yöntemleri ve izleyeceğimiz yolları belirliyoruz. Amacımıza her ulaştığımızda öldürdüğümüz canavarlar birikiyor ve istediğimiz takdirde sosyal medyada diğer insanlarla paylaşıyoruz. İntihar ve depresyon gibi problemlerin önlenmesinde önemli rol oynayacağı düşünülen uygulamanın projesi, kitle fonlama yöntemiyle Indiegogo üzerinden yürütülüyor. Henüz herhangi bir çıkış tarihi belirtilmeyen uygulama için pek çok insan şimdiden destekçi olmaya başlamış durumda.

Submit a Comment