Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

LG Innotek’ten İnce Bir Yenilik

LG Innotek’ten İnce Bir Yenilik
Kubilay Han Uluerim

Akıllı telefonlar için kamera modülleri yapan LG Innotek, giyilebilir teknolojilerin çok daha ince ve verimli üretilebilmesini sağlayacak bir teknoloji geliştirdi.

Yeni üretilen bu biyo sensör, 1mm kalınlığında. Cihaz temel olarak nabzı, kandaki oksijeni ve stres seviyesini ölçebiliyor. Innotek’e göre bu modül, biyometrik sinyallerin gücünü %30 arttırabilir ve enerji tüketimini %20 azaltabilir. Bu da daha az güç harcayarak, daha fazla veri takibi yapabilmeyi sağlıyor. Burada asıl ilginç olan, LG Innotek’in yeni modülünün, antrenman yaparken kalp ritmini 5bpm, dinlenirken ise 2bpm hata payıyla ölçebilmesi.

Aktivite takip cihazlarının sorunlarına çare bulmaya çalışan bir diğer firma olan Samsung da, yeni teknolojisi olan Smart Bio-Processor’ı tanıtmıştı. İçinde bir çok özellik çip, şu anda piyasadaki bütün işlemcilerden daha kuvvetli. Açıklananlara göre, cihaz kalp ritmi, yağ oranı, kas kütlesi, deri sıcaklığı ve stres seviyesini ölçebiliyor. Benzer olarak Qualcomm’un tanıttığı Snapdragon da, akıllı saatlerin pil ömrünü uzatmayı planlıyor. LG Innotek aynı zamanda bu teknolojiyi arabalara da uyarlayacağını söylüyor.

 

Submit a Comment