Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Loon Medical’dan Uzaktan Takip Sistemlerine Yeni Yatırım

Loon Medical’dan Uzaktan Takip Sistemlerine Yeni Yatırım
Kubilay Han Uluerim

Uzaktan hasta takip sistemleri geliştiren Loon Medical, Inc, yaptığı son duyuruda CareSentinel ürünlerine bulut tabanlı glikoz gözlem sistemi ekleyeceğini belirtti.

Applivate’ten lisanslı SensaCare glikoz gözlem uygulaması, hastaların ölçüm cihazlarından Bluetooth ile CareSentinel Cloud sistemine veri aktarımı yapmasına olanak sağlayacak. Böylelikle bakım hizmeti veren kurumların kapsamlı bir şekilde hastaları takip etmesi kolaylaşacak. Applivate’in eski glikoz ölçer uygulaması ShugaTrak‘ın tekrar adlandırılmış hali olan SensaCare, CareSentinel ile birlikte kullanılmaya başladıktan itibaren sürekli geliştirilmeye devam edecek.

Yetkililerin yaptığı açıklamaya göre, SensaCare platformuna eklenecek yeni özellikler arasında kalp ritmi, pulse oksimetre, nabız, ağırlık gözlemi ve uzaktan takip için video hizmeti bulunuyor. Bu eklentiler sayesinde hastaların yatması, oturması ve tuvalet kullanması gibi pek çok günlük hareketin anlık takip altında olacağı belirtiliyor

“CareSentinel sisteminin kilometre taşlarından biri, sağlık hizmeti veren kurumlarda hastaneye tekrar başvuru oranlarını düşürmek için çeşitli aygıtlar sunması. Bu teknolojiyi kendi ürünlerimizle birleştirdiğimiz ve müşterilerimize anlık glikoz takibi hizmeti verebileceğimiz için çok heyecanlıyız.” diyor Loon Medical’dan Keith D. Ignotz.

Submit a Comment