Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Health2Sync Uzak Doğu’da Diyabetle Mücadele İçin Çalışıyor

Health2Sync Uzak Doğu’da Diyabetle Mücadele İçin Çalışıyor
Kubilay Han Uluerim

Tayvanlı diyabetle mücadele şirketi Health2Sync yaptığı son fonlama kampanyasında 3 milyon dolar topladı. Kampanya WI Harper Group tarafından yönetilirken Cherubic Ventures, iSeed Ventures, ve SparkLabs Global Ventures gibi yatırımcı şirketler de katılımda bulundu. Önemli bir nokta ise bu yatırımcıların çoğunluğu hem Silikon Vadisi hem de Asya’da faaliyet yürütüyor olması. Resmi açıklamaya göre elde edilen paranın çoğunluğu özellikle Japonya gibi Tayvan çevresindeki pazarlara erişmek için kullanılacak.

Health2Sync’in hasta yönetim platformundan faydalanan müşterilere şunlar tedarik ediliyor:

  • Hasta odaklı mobil uygulama
  • Birçok farklı glikoz ölçeri akıllı telefonlara bağlayabilen bir kablo
  • Otomatik ve kişiselleştirilmiş tavsiyeler vermek için hasta verilerini kullanan bir analiz motoru

“Tayvanda 900 kişiye 1 sertifikalı diyabet eğitmeni düşüyor. Bu rakamı Asya’nın tamamına vurduğunuzda 25.000’e 1 gibi uçuk bir sonuçla karşılaşıyoruz. Bu kadar büyük bir eksiklik olduğu için akıllı bir platform geliştirmeyi düşündük.”

– Health2Sync CEO’su Ed Deng

Health2Sync uzun vadede ABD pazarını hedeflese de şimdilik Asya’da kapsaması gereken büyük bir alan bulunuyor. Akıllı telefon kullanma oranları ve sağlık bilinci yüksek olan Japonya şu anda şirketin ana hedefi. Arkasından ise Hong Kong, Güneydoğu Asya ve Çin geliyor. Lakin Deng’in söylediklerine göre dağıtıcı bir ortak bulmadan Çin pazarına girmek pek mantıklı değil. Zira oldukça büyük olan Çin’de birçok rakip firma bulunuyor.

Submit a Comment