Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Parkinsonla Mücadeleye BBK Worldwide ve Apptomics’ten Destek

Parkinsonla Mücadeleye BBK Worldwide ve Apptomics’ten Destek
Kubilay Han Uluerim

BBK Worldwide ve Apptomics şirketlerinin yaptığı son duyuruya göre, Eylül ayında Parkinson hastalarını gözlemlemek için yapılacak bir deneyde, Apptomics tarafından geliştirilen bir mobil uygulama kullanılacak.

Klinik deneyler için denek hastalar bulan BBK Worldwide firması, yapılan bu duyuruda Apptomics firmasına yatırım yaptığını da bildirdi. BBK yöneticilerinden Matthew Stumm, Apptomics yönetim kuruluna katılırken, firmalar şimdilik anlaşmanın detaylarını ifşa etmediler.

apptomics-750xx1067-600-0-0

Yetkililerin söylediğine göre, bu ortaklığın amacı kronik sinirsel rahatsızlıklara sahip hastalar ve doktorlar için çeşitli uygulamalar üretmek. Daha önceden deneyimli olan yazılımcı Apptomics firması, iMotor ve MyPD uygulamaları ile motor fonksiyon, duygusal durum, uyku verimi, ilaç kullanımı, semptom, bağlılık ve yan etkiler gibi pek çok konuda takip ve kayıt yaparak bu verilerin paylaşılmasını sağlamış. Elde edilen sonuçlar, firmanın açıklamalarına göre klinik değerlendirmelerle karşılaştırıldığında çok daha isabetli ve tutarlı.

Apptomics, daha önce yaptığı iki çalışmada, Parkinson hastaları için geliştirdiği iMotor uygulamasının başarılı olduğunu kanıtlamış durumda. Parkinson hastalığı tedavilerinin etkilerini ölçen uygulama, Eylül ayında başlayan ve 1 yıl sürecek olan deneyde kullanılacak.

Submit a Comment