Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Mango Health, Kullanıcı Veri Raporu Yayınladı

Mango Health, Kullanıcı Veri Raporu Yayınladı
Seçil Uygungil

Mango Health, kişisel sağlık için geliştirilen uygulamalardan yalnızca biri. Genellikle egzersiz ve diyet alanlarına hakim diğer uygulamalardan farkı ise Mango Health’in daha çok ilaçlar ve ilaç etkileşimlerinin üzerinde yoğunlaşmış olması. Gerekli vitaminleri gösteren, olası ilaç etkileşimlerine karşı uyaran ve ilaç saati hatırlatması yapan bu uygulamayla kullanıcıların besin alımı ve ilaç alımında daha bilinçli olması hedefleniyor.  Nisan ayında mobil piyasaya sürülen bu uygulama şimdiden 1 milyonun üstünde ilaç saati hatırlatması yaptı. Yalnızca hatırlatmalarla yetinmeyen Mango Health grubu geçtiğimiz hafta, kullanıcılarının veri tabanından yararlanarak hazırladığı raporu bloglarında yayınladı.

Uygulamaya katılan ilaçların %64’ü reçeteliyken %36’sı OTC idi. Rapora göre kullanıcıların en çok tükettiği OTC’lerin başında balık yağı, aspirin, D3 vitamini ve kalsiyum bulunuyor. Reçeteli ilaçlarda Lisinopril ,Xanax ve Synthroid geliyor.

Aynı araştırmaya göre kullanıcıların ilaçlarını en düzenli aldığı gün Çarşamba’yken, ilaç saatlerini en çok unuttuğu günlerse hafta sonları oldu. Ayrıca en düzenli kullanılan ilaçların başında göğüs kanseri ilaçları gelirken, en unutulan ilaç ise çuha çiçeği yağı oldu.

Submit a Comment