Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Daha İyi Bir Uyku İçin 3 Mobil Uygulama

Daha İyi Bir Uyku İçin 3 Mobil Uygulama
Buğrahan Ceylan

Pek çoğumuz cep telefonumuz ile beraber yaşıyoruz. Dışarıda gezerken, evde otururken, uyurken, yemek yerken hiçbir zaman yanımızdan ayırmadığımız cep telefonlarımız, bize günlük hayatın her anında eşlik etmekteler.

Akıllı telefonlar için geliştirilen mobil uygulamalar ise cihazlarımızı yanımızdan ayırmamamız için bambaşka sebepler de sunuyor. Sağlık kategorisinde bulunan ve uyku düzenimizi kontrol etmemiz için tasarlanan uygulamalar, artık telefonlarımızı yastığımızın altına dahi koymamız için yeni bir bahane oluşturmaktadır.

Sağlıklı bir insanın, uyku ihtiyacını tam olarak karşılayabilmesi için günde 6-8 saat arasında uyuması gerekmektedir. Pek çok insan uyku saatlerini düzenleyemediğinden dolayı hem biyolojik olarak hem de psikolojik olarak kendini yıpranmış hissederek kalkmaktadır. Bu sebeple, sağlıklı bir uyku uyunması için bazı mobil uygulamalar da geliştirilmiştir. İşte bu uygulamalara birkaç örnek:

1- Deep Sleep

Bu uygulama rahatlamak ve tam bir huzur içinde uyuyabilmek için oldukça faydalı. Uykusuzluk problemi çeken ve uykuya dalmakta zorlanan kişiler için hazırlanan uygulama, uyumadan önce kişinin meditasyona girmesi ve rahatlaması için pek çok yönlendirmede bulunuyor.

2- Sleep Cycle

Eğer uzun bir uykudan dahi uyandıktan sonra kendinizi zombi gibi hissediyor ve sabahları ayılamıyorsanız bu uygulamayı denemekte gerçekten fayda var. Sleep Cycle uygulamasını indirip gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra cep telefonunuzu yatağına yorganın altına ya da yastığınızın yanına koyuyorsunuz. Tüm uyku süresi boyunca, hangi evrede olduğunuzu tahmin eden ve sabah sizi uyandırmak için uykunuzun en hafif olduğu anı bekleyen bu uygulama akıllı telefonunuzda mutlaka bulunmalı.

3- PureSleep

Ücretsiz olan uygulama hakkında pek çok kullanıcının yorumu; ilk 3 günlük kullanımdan sonra ücretli versiyonun alınmasının şart olduğu yönünde. PureSleep uygulaması 3 boyutlu ritim ve tonlarla kişinin uykuya dalmasına yardımcı olan desteği veriyor.

Comments

Submit a Comment