Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

MWC 2014’te Samsung Galaxy S5 ve Yeni S-Health Uygulaması Tanıtılacak

MWC 2014’te Samsung Galaxy S5 ve Yeni S-Health Uygulaması Tanıtılacak
Buğrahan Ceylan

Daha önce bir kaç kez haber ve incelemesini yaptığımız Samsung’un Galaxy S serisi akıllı telefonları için çıkarmış olduğu S-Health, bugün gerçekleşen Mobile World Congress MWC 2014‘te güncellenmiş şekliyle tanıtılacak.

Mobile World Congress’te pek çok teknoloji hali hazırda tanıtıldı fakat en fazla beklenen cihazlar arasında Samsung’un en çok satılan akıllı telefon modellerinden bir olan Galaxy S5 heyecanla bekleniyor. Galaxy S5 ile beraber gelecek olan yeni uygulamalar ve yazılımlar arasında mobil dünyasında ilkler arasında olan S-Health uygulaması da olacak. Diğer yazılarımızı okumamış olanlar için S-Health uygulamasından kısaca bahsetmek gerekirse;

S-Health; Samsung‘un S3 modelinde sadece İngiltere’deki kullanıcıları için denediği ve S4 modeli ile birlikte piyasaya sunduğu, cihazın üzerinde bulunan birçok sensörle kullanıcının yaptığı antrenmanların onlara ne kadar etkisi olduğu söyleyebilen, hatta yakılan kalori miktarını da hafızasına kaydedebilen bir mobil uygulama.

s-health_UI

15 Mart 2013’te Samsung Galaxy S4 ile birlikte geliştirilmiş S-Health uygulamasını anlatmıştı. Daha önceki Galaxy telefonlarında S-Health uygulaması sayesinde, pek çok sağlık kontrolünü mobil cihazınız sayesinde yapabiliyordunuz. Bu durum dijital sağlık sektörünün büyümesinden dolayı, pek çok uygulama marketi ve farklı marka cep telefonlarında da bulunmaktaydı. Farklı olan ise S-Health başlığı altında, bu uygulamanın telefonun kendisiyle birlikte gelmesi ve yılın en çok beklenen etkinliğinde özel olarak bahsedilmesiydi.

Bu yıl ise bugün gerçekleştirilecek olan Mobile World Congress yeni Samsung Galaxy S5 cihazına ve onunla birlikte gelecek olan yeniden tasarlanmış S-Health uygulamasına ev sahipliği yapacak. Samsung’un S-Health uygulamasının aynı zamanda FDA onaylı olduğunu da söylemek lazım. Uygulamanın yeni bir arayüz tasarımı ve ek özellik ile geleceği tahmin ediliyor.

Submit a Comment