Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

P&G Dünyanın İlk Akıllı Diş Fırçasını Tanıtacak

P&G Dünyanın İlk Akıllı Diş Fırçasını Tanıtacak
Buğrahan Ceylan

Mobile World Congress “MWC 2014” için az bir süre kalmışken, etkinlikte tanıtılacak olan teknolojiler de yavaş yavaş kendilerini göstermeye başladı. Procter & Gamble dünyanın ilk akıllı diş fırçasını tanıtacağını duyurdu. P&G altında bulunan Oral-B markasıyla çıkacak olan akıllı diş fırçası Bluetooth 4.0 teknolojisine sahip olacak ve ağız sağlığı ile ilgili önemli bilgileri kullanıcısıyla paylaşabilecek.

Diş fırçanın “akıllısı” olur mu hiç demeyin. Aslında oldukça önemli bazı hatırlatmaları ve bilgileri kullanıcılara sunabiliyor bu cihaz. Diş fırçalama esnasında pek çoğumuzun dikkat etmediği fakat ağız sağlığı için oldukça önemli olan bilgileri bu ürün sayesinde edinebileceğiz.

 

Fırçalama sırasında, temizleme süresini anlık olarak gösterebilecek olan akıllı diş fırçası aynı zamanda eğer ağzınızda fırçalanması gereken önemli bir bölgeyi es geçerseniz sizi uyarabilecek. Hatta fazla sert yapılan fırçalamalarda, cihaz kullanıcıya uyarı verebilecek.

Ürün sadece uyarı mekanizması ile değil aynı zamanda kullanıcının alışkanlıklarına göre özelleştirilebilen bir sisteme de sahip olacak. Kullanıcı dilerse, bu akıllı diş fırçası ve özel yazılımı ile toplanacak olan bilgiyi diş doktoruna da gönderebilecek. Böylece ağız sağlığı konusunda tam bir kontrol sahibi olunabilecek.

 

Submit a Comment