Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

My Medical Shopper ile Bütçenize Uygun Sağlık Hizmeti Seçin

My Medical Shopper ile Bütçenize Uygun Sağlık Hizmeti Seçin
Kubilay Han Uluerim

Sağlık hizmetlerinin ücretlerinin gittikçe artması sonucu, çevrimiçi ortamda kullanılan aygıtların hastalara yardım etmesi de o kadar önemli hâle geldi. Özellikle ABD’de oldukça yüksek fiyatlara tedavi gören kişiler bu tarz çözümlere her zaman açıklar.

New England Innovation Center’dan Mark Galvin, 3 yıl önce nükleer stres testine girmesi söylendiği gün, doktoru dahil kimsenin bu testin ücretini bilmediğini öğrenmiş. Atılımcı biri olan Galvin, eyaletin elindeki verileri toplayarak My Medical Shopper adlı uygulamayı ve web sitesini tasarlamış. Geliştirdiği prototipi doktoruna göstererek nükleer stres testinin değişken fiyatlarını incelemişler. Testin iki farklı hastanede 1560 $ ve 7193 $ arasında değiştiğini gören Galvin’in doktoru ise, bu kadar büyük fiyat farklını gördüğüne oldukça şaşırmış. 

mymedicalshopper-a5778b-h900

Kurulan bu platformun, düşük maliyetli sağlık hizmeti almak isteyen kişileri hedeflediğini belirten Galvin, işverenlerin çalışanlara bu platformu tavsiye edebileceğini ve binlerce dolarlık tasarruf sağlanabileceğini söylüyor.

“Eğer arabanız için yeni lastiğe ihtiyacınız varsa, Google üzerinden belirli araba lastiklerini arayıp istediğiniz fiyat ve kalitede ürün bulabilirsiniz.” diyen Galvin, benzer bir mantığı sağlık hizmetleri için kullandıklarını belirtiyor.

Submit a Comment