Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

MyDrLynx ile Hasta-Doktor İletişimine Çözüm Geliyor

MyDrLynx ile Hasta-Doktor İletişimine Çözüm Geliyor
Kubilay Han Uluerim

Konu taburcu sonrası hasta bakımı olduğunda, hastalar genellikle doktorlarına erişememekten şikâyetçi olurlar. Karşılık olarak, doktorlar ve diğer çalışanlar zaman yetersizliğini bahane ederek, gün içinde telefon açmanın ve konuşmanın zor olduğunu söylerler. MDL Solutions CEO’su Kristen Addix, 2013 yılında yaşadığı rahatsızlık sırasında benzer bir iletişim sıkıntısı çektiği için, bu durumu çözmeye çalışmış. Bu yüzden, MDL Solutions şirketini kuran Addix, doktor-hasta iletişimini kolaylaştırmak için The MyDrLynx (MDL) uygulamasını hizmete sunmuş.

BMeAXb

MyDrLynx uygulaması, bir doktorun kendi cep telefonu numarasını hastasına vermesine gerek kalmadan bu konuya bir çözüm getiriyor. Hasta ve doktor arasında anlık iletişim sağlayan uygulama, basit cevapların için uzun süre beklemesini engelliyor. MrDrLynx, her hastanın parmak izini ve dosya numarasını kullanarak doktorla bağlantı kurduğu için oldukça güvenli. Ek olarak, içinde taburcu sonrası bakım ve reçeteli ilaçlarla ilgili bilgiler de bulundurduğu için hastanın doğru yönlendirilmesini destekliyor.

“MyDrLynx uygulaması, pek çok farklı sorunu çözdüğü için devrimsel nitelikte. Zaman, doktorların hasta akışını dengede tutması ve hasta memnuniyetini artırması için en önemli şeylerden biri. Hastaların taburcu sonrası yönlendirilmesi ve gerektiği zaman iletişime geçebilmesi, stres seviyesini ve art arda yapılan telefon aramalarını azaltıyor.” diyerek uygulamanın faydalarından bahsediyor Addix.

Submit a Comment