Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

NewYork-Presbyterian Dijital Sağlık Sistemine Yeni Aygıtlar Ekledi

NewYork-Presbyterian Dijital Sağlık Sistemine Yeni Aygıtlar Ekledi
Kubilay Han Uluerim

NewYork-Presbyterian sağlık sistemi, NYP OnDemand‘in halka sunacağı yeni tele-tıp hizmetleri ve diğer dijital sağlık aygıtları hakkında duyuruda bulundu. Önümüzdeki birkaç ay içinde kademe kademe halkın kullanımına sunulacak bu aygıtlar arasında acil durum servisleri, uzaktan takip, ikinci görüş ve akut felç bakımı bulunuyor.

NYP OnDemand’ın yeni aygıtları, sistemin daha önceden geliştirilen ve bu yılın başlarında sanal pazarlara sürülen mobil uygulaması üzerinden çalışıyor. Tele-tıp ve doktor şebekelerinin birleşimini kullanan yeni sistem, hastalara pek çok farklı konuda istenilen vakitte destek olmayı amaçlıyor.

NYP OnDemand1

Bu yazın başlarında Grand Rounds, Columbia Doctors ve Weill Cornell Medicine ortaklığıyla piyasaya sürülen kurumun NYP OnDemand Second Opinion adlı hizmeti, ülkenin her yanındaki hastaları NYP’de çalışan uzman doktorlar ile buluşturuyor. İnternet üzerinden başvuru yapıldığı taktirde NYP koordinatörlerinden birisi hastaya en uygun doktoru seçmek için kısa bir arama yapıyor. Görüşülen doktor, hastaya teşhis koyduktan sonra ikinci görüşünü yazıyor. Hâliyle bu sırada hastanın evden çıkmasına bile gerek kalmıyor. Hastane içi danışma için Cisco’nun telekonferans altyapısı kullanılıken videolu ziyaretler için tele-tıp şirketi American Well kullanılıyor.

“Hastalar NewYork-Presbyterian’da ColumbiaDoctors’ı kullandıklarında en son teknolojilere sahip muazzam doktorlar ile karşılaşacaklarını biliyorlar. Bu yeni dijital sağlık platformu, verdiğimiz hizmetin ve edinilen deneyimin kalitesini oldukça arttıracak.”

– Columbia Üniversitesi Sağlık Bilimleri ve Tıp Fakülteleri Dekanı Dr. Lee Goldman

Ayrıntılı bilgi almak isteyen okurlarımız NewYork-Presbyterian Hospital’ın resmi YouTube kanalından yayımladığı videoyu izleyebilir ve gelişmeleri takip edebilirler.

Submit a Comment