Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Biotronik Birleşik Krallık ve İrlanda’daki Kalp Hastalarına Hizmet Verecek

Biotronik Birleşik Krallık ve İrlanda’daki Kalp Hastalarına Hizmet Verecek
Kubilay Han Uluerim

Tıbbi cihaz firması Biotronik tarafından geliştirilen CardioMessenger akıllı cihazı Birleşik Krallık ve İrlanda’da satışa sunuldu. Firmanın bu teknolojisi sayesinde yerleştirilebilir kardiovasküler elektronik cihazlara (CIED) sahip hastaların Biotronik evde gözlem sistemiyle devamlı olarak doktorlara bağlanması sağlanıyor.

Evde gözlem sistemleri 2000 yılında halkın hizmetine sunulduğundan beri CIED kullanan hastaların taburcu sonrası bakımları kökten değişti. CardioMessenger gibi akıllı cihazlar sayesinde kablosuz iletişim ve veri aktarım ön plana çıkıyor, hastanede yüz yüze görüşme yapmaya gerek kalmıyor ve zamandan tasarruf ediliyor. Ek olarak resmi açıklamalara göre doktorların üzerindeki iş yükü azaldığı ve hızlı müdahale edildiği için kalp hastalarında ölüm oranlarının %50 düştüğü de vurgulanıyor.

Biotronik ev gözlem sistemi hastanın doktoru tarafından günlük veri transferi için programlanabiliyor. Bu sayede hastanın durumunun ne kadar kötüye gittiği güncel bir şekilde takip ediliyor. Özellikle kalp ritmi bozukluklarında kalbin sürekli olarak zarar görmesi kişinin yoğun bakıma alınmasına veya ölümüne sebep olabiliyor. Hastaların hayatı söz konusu olduğundan bu durumlarda erken teşhis ve müdahale oldukça önemli. Lakin CardioMessenger ile bu hastaların dünyanın her yerinde sürekli takibi mümkün. Zira hasta kişi yurtdışında olsa bile Biotronik seyahat rehberi üzerinden en yakın hastaneleri bulması ve hizmet alması oldukça kolay.

 

Kaynak:

https://www.biotronik.com/en-gb/newsroom/press-releases/press-release-biomonitor-2-uk-launch-march14-en

Submit a Comment