Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Konnektis ile Hasta Bakımında İletişim Kopukluğuna Son

Konnektis ile Hasta Bakımında İletişim Kopukluğuna Son
Kubilay Han Uluerim

Aile bireylerinin yaşlandıkça hastalıklara daha kolay yakalanması ve fiziksel rahatsızlıklar yaşamaları herkesin endişe ettiği bir konu. Bu bireylerin belirli bir yaştan sonra sık sık sağlık kontrolünden geçmesi veya profesyonel bakım ihtiyacı duyması ise oldukça yaygın. Çeşitli iletişim sorunları yüzünden sürekli bilgilendirilememek, insanların hoşlanmadığı ve üstesinden gelinmesi gereken önemli bir engel.

Aynı şekilde, Birleşik Krallık’ta yaşayan Mark Howells’ın dedesinin sağlığı kötüye gittiğinde, Howells da alınan sağlık hizmetinin iletişim olanaklarının yetersizliğinden şikâyetçi olmuş. Dedesi bunama dahil olmak üzere birçok hastalığa sahip olan Howells, profesyonel bakıcılardan oluşan bir şebekeye güveniyormuş. Lakin, kendisi yaptığı açıklamada en basit bilgileri bile anlık olarak alamadıklarını vurgulayarak sistemin yetersiz olduğunu söylüyor. Bu yüzden en küçük sorunların büyüyerek birer kriz yarattığını belirtiyor.

Sonunda sorunu kendi çözmeye çalışan Howells, Konnektis şirketini kurarak bakıcıların mobil teknoloji üzerinden hızlı iletişim kurmasını amaç edinmiş.

Konnektis, tabletlerde kullanılmak için geliştirilmiş bir platform. Bu platform, beslenme ve uyku dahil olmak üzere yaşlı hastanın tüm ihtiyaçlarını bakıcı kişiye göstererek, hastanede ve evde gerektiğinde yardım alınmasını sağlıyor. Veri depolayarak algoritmalar yazan uygulama, unutulan şeyleri hatırlatarak çabuk müdahale yapılmasını sağlıyor. Bu sayede pek çok problem daha büyümeden engelleniyor.

Submit a Comment