Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Noom Mobil Uygulaması Obezite ve Diyabetle Mücadelede Yeni Başarılara İmza Attı

Noom Mobil Uygulaması Obezite ve Diyabetle Mücadelede Yeni Başarılara İmza Attı
Kubilay Han Uluerim

Diyabet öncesi dönemde olan insanların kullandığı sağlık koçluğu uygulaması Noom yakın zamanda yapılan bir araştırmada geleneksel diyabet önleme programlarına göre daha fazla kilo verdirerek başarıya ulaştı.

British Medical Journal Open Diabetes Research & Care‘de yayımlanan araştırmaya göre Noom uygulamasını kullanan kişilerin %64’ü 16-24 hafta aralığında kilosunun %5’ini kaybetmiş. Yetkililerin söylediğine göre elde edilen bu bulgular CDC’nin geleneksel yöntemlerle elde ettiği verilerle karşılaştırıldığında çok daha başarılı.

Araştırmacılar bu deney boyunca diyabet öncesi teşhisi konulmuş 43 obez veya fazla kilolu yetişkin üzerinde çalışmışlar. Bu kişiler 24 hafta boyunca koçluk hizmeti veren Noom programına katılmışlar. Katılımcılar yediklerini kaydedip kilolarını takip ederken bir yandan da mobil uygulama sayesinde devamlı olarak koçlarla etkileşimde bulunmuşlar. %84’ü programı tamamlayan katılımcıların hepsi 24. hafta sonunda sahip oldukları kilonun %7.5’ini kaybetmişler.

“Bu sonuçlar Noom’un diyabet önleme programını kullanacak işverenlerin ve diğer müşterilerimizin sağlık harcamaları konusunda ciddi miktarlarda tasarruf edebileceğini gösteriyor. Bu program CDC’nin kişisel programlarıyla karşılaştırılınca düşük maliyeti ve denek toplama kolaylığıyla ön plana çıkıyor.”

– Noom Psikoloji Şefi Dr. Andreas Michaelides

 

Kaynak:

Submit a Comment