Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Online Pazarlamanın Kapılarını Açacak 3 Anahtar

Online Pazarlamanın Kapılarını Açacak 3 Anahtar
Cantekin Çelik

Sağlık pazarlamacılarına göre; internet sağlık alanı ilgili kararların verilmesinde önemli yere sahiptir, pazarlamacılar online pazarlama alanında daha etkin olmayı sağlamaya çalışmaktadırlar.

Konuyla ilgili önemli noktalar;

#1: Online Karar Vericiler

Anneler, anne adayları ve bebek bakıcıları sağlıkla ilgili daha fazla bilgi edinebilmek için internete başvuruyor.

Araştırmalar gösteriyor ki; sağlıkla ilgili karar vericilerin kullandığı birincil bilgiler online kaynaklardan gelmekte. Bu araştırmalar sonucunda kadınların %84’ünün  sağlık alanındaki bilgi arayışında etkin olduğunu ortaya çıkmıştır.

Hastane pazarlamasında ise karşılaşılan durum, çoğu insanın  “modern” hastane algısında hastanenin online alanda etkin olup olmamasının etkisinin olduğudur.

#2: Belirli İçerik Materyalleri

İçeriğe karar vermenizi ne etkiler? Çoğu hizmette olduğu gibi, müşteriler içeriğin anlamlı, anlaşılabilir ve etkili olmasını ister.

Bir hasta ya da bir klinik için meydan okumak; belirli ve anlamlı içerik üreterek diğer rakiplerden bir adım öne geçmektir. Bilgiye dayalı, anlaması kolay içerik üreten sağlık tedarikçilerinin hastalara ulaşması daha kolay olacaktır. Yüksek oranda içeriğe odaklanmak aynı zamanda alakalı terimlerde arama motoru oranlarının daha yüksek çıkmasını sağlayacaktır.

#3: Paylaşılabilir İçerik Oluşturmak

Son önemli nokta, içeriğin paylaşılabilir hale getirilebilmesi için çalışılması ve bu çalışmanın sosyal medya içerik planınız ile uyumunu sağlamaktır. Müşterilerin %57’si hastanelerin sosyal medya bağlantılarının tehditlere karşı verecekleri kararları güçlü bir şekilde etkilediğini söylemektedir.

 

 

 

 

Submit a Comment