Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Paris’te Dijital Sağlık Kongresi

Paris’te Dijital Sağlık Kongresi
Yasemin Şahan

5 ve 6 Haziran’da, dijital sağlık alanında, Paris’te düzenlenecek olan ‘’Doctors 2.0 & You 2014’’ Kongresi’nin ana amacı farklı kıtalardan dijital sağlık sektörünün kanaat önderlerini bir araya toplayarak; sağlık çalışanları ve hastalar, sağlık kurum ve kuruluşları, dernekleri ve  tıbbi malzeme endüstrileri olmak üzere geniş bir yelpazade, sağlık sektörüyle ilgili etkin başlıkların değerlendirilmesidir. Kongre programı öncelikle sektörü harekete geçirme ve profesyonel ağ kurma inisiyatifini gütmektedir. Bu bağlamda itici güç; dijital sağlık sonuç analizi sayesinde katılımcılara somut veriler aktarmaktır. Doktor ve hastalar için yeni dijital mecralar ve topluluklar, mobil uygulamalar, dijital sağlık ağlarından kişisel bilgi edinimi (Quantified Self), simülasyon(Serious Game), Google Glass, e-itibar yönetimi ve sosyal medyada kampanya tasarımı kongrenin başlıca temalarını oluşturuyor.

Doctors 2.0 & You 2014’ü önceki versiyonlarından farklılaştıran özelliklerden biri  ‘’meydan okuma’’ etkinliği olacak. Söyleşilerde interaktif olarak kişisel fikir belirtmek isteyen katılımcılara söyleşi öncesi, iHealthLabs Europe işbirliği ile geliştirilen takip cihazları taktim edilecek. İkinci olarak; ilaç sektörü ile ilgili önceye nazaran daha fazla profesyonel konuşmacı katılımı ve geniş içerik değerlendirmesi olacak ve son olarak; konuşmacı olarak katılan yazarlardan okurları için imza saatleri, röportajlar ve küçük yarışmalar da gerçekleştirilecek.

Kongreye katılım kaydı resmi internet sitesinden, belli bir ücret karşılığında yapılmaktadır.

Doctors 2.0 & You 2014’ün gerçekleşecegi Fransa ; dijital sağlık hizmetlerine önem vermekte, çevrimiçi randevu alımı, aile doktoru ile direkt dijital iletişim kurabilme, mobil sağlık uygulamaları, başka hastalarla iletişim kurulabilecek dijital topluluklar gibi konularda başarı kaydetmiş ve günlük hayatın bir parçası haline getirmiştir. Unutmayalım ki, mobil aygıtların kullanımının yaygınlaşması ile çevrim içi uygulamaya artan talep dijital sağlık sektörünü beslemektedir.

Submit a Comment