Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Kişisel Sağlık Bilgileriniz Orbita ve Awrel Tarafından Korunacak

Kişisel Sağlık Bilgileriniz Orbita ve Awrel Tarafından Korunacak
Kubilay Han Uluerim

Yazılım firması Orbita, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamayla Awrel şirketiyle ortaklığa girdiğini duyurdu. Awrel, diş hekimliği alanında HIPAA mevzuatlarına uyan mobil ve web tabanlı bir mesajlaşma uygulaması geliştiren ilk firmadır.

Awrel’in Orbita destekli uygulaması veri topluyor, iş akışını düzenliyor; dişçiler, laboratuvarlar ve hastalar arası iletişimi kolaylaştırıyor. Ayrıca, HIPAA mevzuatlarına uygun bilgi paylaşımı sağladığı için, hasta kayıt verilerinin çalınması ve yasadışı işlemler yapılması engelleniyor.

“Günümüzde birçok dişçi, hastaların özel bilgilerini paylaşarak HIPAA kurallarını çiğniyor ve bunun farkında bile değiller. Orbita ile anlaşarak güvenli iletişim sağladığımız ve dökümanların saklanmasına olanak tanıdığımız için çok memnunuz” diyor Awrel kurucusu CEO’su Arnold Rosen.

Orbita’nın tamamiyle bulut tabanlı çalışan akıllı ve bağlantılı bir platform geliştiren ilk şirket olduğunu söyleyen CEO Bill Rogers, dijital teknolojinin gelişmesiyle uyulması gereken mevzuatın da değiştiğini belirterek, firmaların bu değişime uyum sağlaması gerektiğini vurguluyor.

Submit a Comment