Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Philips ve Qualcomm Kişiselleştirilmiş Bağlantılı Sağlık Hizmetleri İçin Ortaklığa Girdi

Philips ve Qualcomm Kişiselleştirilmiş Bağlantılı Sağlık Hizmetleri İçin Ortaklığa Girdi
Kubilay Han Uluerim

Qualcomm Life yaptığı son basın açıklamasında sahip olduğu 2net Hub‘ın Philips’in HealthSuite platformu için tıbbi seviyede cihaz bağlantısı sağlayacağını duyurdu. Bu anlaşma sayesinde Philips’in RPM programlarının klinik platformlara güvenli bağlantısı sağlanacak ve Qualcomm Life kullanıcıları Healthsuite ekosistemine bağlanarak eriştikleri aygıt ve hizmetleri arttıracaklar.

“Evlerimiz kendi başına önemli bir sağlık ortamı olma yolunda ilerlerken tedarikçiler, evde sağlık firmaları ve diğer kuruluşların acil durumları ve kronik hastaların hastane ziyaretlerini tekrarlamalarını engellemek için bağlantılı sağlık cihazları kullanımı da artıyor. Qualcomm Life ile ortaklaşıp kablosuz bağlantı özelliğini kullanarak sağlık hizmeti veren kurumların hastalarla etkileşimini arttırmayı ve elde edilen sonuçları iyileştirmeyi amaçlıyoruz. Hastanın kendini idare etmesi ve 7/24 sağlık şebekesine bağlı olması hastalar ve hizmet verenlerin ölçeklenebilir kronik hastalıkları idare etmesini sağlayan gelişmekte olan bir modeldir.“

– Philips CEO’su Jeroen Tas

Philips’in HealthSuite kullanıcıları Qualcomm Life’ın 2net platformuna bağlandığında şu içeriklere erişebilecekler:

  • İlaç dispanserleri
  • Tıbbi seviye biyosensörler
  • Kan basıncı monitörleri
  • POCT testleri
  • Glikoz ölçerler

2net Platform, 2net Hub ve 2net Mobile tarafından sağlanan güvenli bağlantı, veri toplama ve aktarım özellikleriyle HealthSuite kullanıcıları kendi sağlık programlarını ve planlarını özelleştirebilecekler. Bu sayede uzun vadede hastalar için kişiselleştirilmiş tedaviler mümkün olacak.

Kaynak:

Submit a Comment