Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Philips IFA 2016’da Yeni Dijital Sağlık Teknolojilerini Gösterecek

Philips IFA 2016’da Yeni Dijital Sağlık Teknolojilerini Gösterecek
Kubilay Han Uluerim

Tüketici sağlığı markalarından Philips, Berlin’deki IFA fuarında hastalar ve sağlık hizmeti veren kurumların bağlantılı sağlık teknolojileri kullanarak nasıl ortak çalışabileceğini gösterecek.

Fuarda tanıtılacak teknolojilerden biri de akıllı sensörlü ve bağlantılı diş fırçası Sonicare Flexcare Platinum. Söylenilene göre bu fırça kullanıldığında Bluetooth ile kişinin telefonuna bağlanıyor ve adım adım kişisel koçluk yapıyor, anlık geri bildirim veriyor ve fırçalama sonrası üç boyutlu bir ağız haritası ile analiz yapıyor. Cihaz aynı zamanda doktorlarla bilgi paylaşmayı sağlayan Philips Healthsuite platformuyla da bağlantıya geçebiliyor. Bu sayede diş hekimleri hastalarının diş fırçalama alışkanlıklarını izleyebiliyor ve yorum yapabiliyor..

Philips’in fuardaki standı da oldukça etkileşimli. Örneğin test edilebilen ürünler arasında uyku apnesi için geliştirilen Philips Dream Family bulunuyor.

DreamWear cihazı ve DreamMapper uygulaması da fuarda firmanın beklenen teknolojileri arasında yer arıyor. CPAP cihazı ve mobil uygulaması ile çalışan DreamWear sayesinde uykuda solunumu duran hastalara daha iyi yardım edileceği vurgulanıyor. Philips yetkililerinin açıklamalarına göre bu cihazın boyutu standart ekipmanlara göre oldukça ufak ve kullanımı rahat.

Firmanın duyurduğu son teknoloji ise mobil uygulama temelli kalp sağlığı programı Philips Heart Health. Şimdilik elde edilen bilgilere göre bu uygulama kişinin sağlık cihazlarından veri toplayarak kalp hastılığı riskini ölçebiliyor ve erken müdahaleye izin veriyor.

Ayrıntılı bilgi almak isteyen Berlin’deki okuyucularımız 7 haziran tarihine kadar IFA fuarını gezebilir ve 22A numaralı holde Philips standını bulabilir.

Kaynak:

Submit a Comment