Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Practo, Hastaları Randevularına Yetiştirmek İçin Ola ile Ortaklığa Girdi

Practo, Hastaları Randevularına Yetiştirmek İçin Ola ile Ortaklığa Girdi
Kubilay Han Uluerim

Dünyanın önde gelen sağlık platformlarından Practo, Hindistan’ın en popüler mobil ulaşım uygulaması Ola ile ortaklaşarak stresten uzak sağlık hizmeti vermek için kusursuz bir deneyim sunmaya hazırlanıyor.

Hindistan’daki nüfusun yoğunluğu, hastanelerin doluluk oranları, yetersiz sağlık personeli ve trafik sıkıntısı hepimizin bildiği problemlerin başında geliyor. Bu problemlerin üstesinden gelmeye çalışan iki firma, ortak bir mobil uygulama geliştirerek konuya el atmış durumda. Şöyle ki, Ola’nın Practo’nun uygulamasıyla birleşmesiyle beraber milyonlarca tüketici Micro, Mini, Prime veya Lux taksilerinden birini doktor randevularından önce ayırtabiliyor. Kullanıcılar doktor randevularına gitmeden 1 saat önce mobil uygulama tarafından uyarıldıkları için hastanın zamanında hazırlanmasına imkân tanınıyor. Ride Later özelliği kullanıldığında belirlenen bir saatte evinize gelen özel aracınız sizi sorunsuz bir şekilde hastane veya muayenehaneye götürüyor. Diğer bir özellik olan Ride Now özelliğini kullanarak da size en yakın aracı bulup gerekli bilgileri şoföre yolluyor ve yaklaşık yolculuk süresini görebiliyorsunuz.

“Tüketicilere kusursuz bir sağlık hizmeti deneyimi yaşatmak istiyoruz. Hindistan’daki 100 şehir ve kasabada büyümeye devam ederken Ola ile ortaklığımız sayesinde şehir merkezleri ve 2.- 3. seviye kasabalarda hastaların ulaşım sıkıntısını çözeceğiz.”

– Practo Yardımcı Pazarlama Müdürü Varun Dubey

 

Kaynak:

 

“Being the largest mobility platform in the country, with maximum availability across categories, this partnership will be of immense help for our users to reach on time for their doctor’s appointment. This is another step in our goal to help people live healthier, longer lives by simplifying healthcare access,” added Varun Dubey.

The cutting edge technology of the Ola app has been integrated with heat maps, live traffic updates and other data to enable driver partners to take split second decisions about the shortest routes to help Practo customers make it on time to their appointments.

(This story has not been edited by Business Standard staff and is auto-generated from a syndicated feed.)

RECOMMENDED FOR YOU

Submit a Comment