Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Practo Ray ve Practo Search, Sao Paulo’da Hizmete Sunuldu

Practo Ray ve Practo Search, Sao Paulo’da Hizmete Sunuldu
Kubilay Han Uluerim

Sağlık hizmeti platformu Practo, ödül kazanan 2 ürünü Practo Search ve Practo Ray’i Sao Paulo Brezilya’ya getiriyor.

Practo Search, kullanıcıların doktor veri tabanında arama yaparak, kendilerine en uygun doktoru bulmalarını sağlıyor. Practo’nun uygulaması ve web sitesi sayesinde 5500’den fazla doktora ve Sao Paulo’daki 50 kliniğe ulaşılabiliyor. Yapılan açıklamalarına göre, şirket Brezilya’daki tüm sağlık hizmeti profesyonellerini, 2016’nın ikinci yarısında sisteme dahil etmeyi düşünüyor. Uygulamayı Rio de Janeiro’da da hizmete sokacağını belirten Practo, Brezilya’daki bütün büyük şehirlere yayılmayı hedefliyor.

Practo Ray ise, doktorların işlerini idare etmesini kolaylaştıran bulut tabanlı bir sistem. Planlamayı, takvim yapmayı, fatura kesmeyi ve envanter yönetimini kolaylaştırırken, dijital hasta kayıtlarının ve reçetelerin oluşturulmasına da yardım ediyor. Bu sayede, hastaların geçirdikleri ameliyatların ve kullandıkları ilaçların bilgileri düzenli bir şekilde saklanabiliyor, sonra da kullanılan uygulamadan erişilebiliyor.

Practo şu anda, dünya çapında 15 ülkede, 50 şehirde kullanılıyor ve 200.000 doktor, 10.000 hastane, 8000 teşhis merkezi, 4000 yaşam merkezini listeliyor. Şirketin açıklamalarına göre, her ay uygulama ve web sitesi üzerinden 10 milyondan fazla arama yapılıyor.

 

Submit a Comment