Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Prepared Health, Sosyal Medya ve Sağlık Sektörünü Birleştiriyor

Prepared Health, Sosyal Medya ve Sağlık Sektörünü Birleştiriyor
Kubilay Han Uluerim

Birkaç gün önce, the New York Times’dan Katie Rogers “Yaşlı İnsanlar Neden Facebook’u Sever?” adlı bir yazdı. Bu oldukça garip bir hadise ve Facebook’ta dede, babaanne ve anneannesi ile arkadaş olan pek çoğumuzun bildiği bir olgu.

Yaşlı nesiller beğenmeye, yorum atmaya ve paylaşmaya devam ettiği sürece, sosyal medyanın engelleyici yanı su yüzüne çıkmaya başlıyor. Özellikle yaşlı kullanıcıların ortaya çıktığı bu dönemde.

Chicago’dan Prepared Health, sosyal medya ortamlarını sağlık sektörüyle birleştirerek, tedarikçi, hasta ve aileleti bir araya getirmeye çalışan bir şirket.

“Teknoloji ve bilgi paylaşımı açısından yaptığımız bütün ilerlemeye rağmen, insan iletişimi sağlık sektöründe gerçekten eksik olduğumuz bir konu. Bugünün sağlık hizmeti çevresinde bütün insanları bir araya getirmek oldukça zor.” diyor Prepared Health CEO’su Ashish Shah,

Shah’ın 2014 yılında David Coyle ile birlikte kurduğu şirket, hastanın bakıcı ekibi içindeki doktor, hemşire, sosyal çalışanlar, terapistler ve tıbbi ekipman taşıyan kişilerin iletişimini kolaylaştırmaya çalışıyor. Bunun ardındaki fikir ise, telefon aramalarına ve e-postalara nazaran daha eğlenceli ve tanıdık yollarla bilgi paylaşmak; tıpkı Facebook kullanırken herkesin yaptığı gibi.

Ocak ayında tedarikçi tarafında beta aşamasından çıkan platform için, şirket şimdiden yenilikler yapmaya başladı. Bunlardan bir tanesi platformu büyüterek hastaları ve ailelerini aynı sayfada tutmak. Annesinin sağlığını takip etmek için platformu kullanan Coyle, platform sayesinde bütün ailenin bir arada olduğunu ve beraber çalıştığını söyledi. Bunlara ek olarak hastalar, yaşlarına bakılmaksızın paylaşım yapabilecek ve bildirim alabilecekler.

Shah’ın dediğine göre, platform şimdilik Android ve iOS işletim sistemleri için kullanıma hazır. Ayrıca HIPPA mevzuatına uygun ve kişilerin verileri şifrelemeyle korunuyor

Submit a Comment