Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Google Glass İçin Yeni Bir Uygulama

Google Glass İçin Yeni Bir Uygulama
Buğrahan Ceylan

Google’ın yeni ürünü Google Glass, tıpkı Apple’ın yeni çıkarması beklenen iWatch gibi oldukça büyük bir merakle beklendi ve konuşuldu. Giyilebilir teknolojiler üzerinde yapılan büyük araştırma ve yatırımların en sonunda Google gibi bir dünya devi tarafından sonuca ulaştırılıp bireysel kullanıma sunulabilecek bir ürün geliştirmesi tüm dünyada heyecan yarattı.

Google Glass özellikleri bakımından sadece tüketicileri değil, aynı zamanda iş dünyasını ve farklı diğer sektörleri de heyecanlandırdı. Oldukça taşınabilir ve pratik kullanımı ile yüksek teknolojiyi kullanıcıya sunan ürünün potansiyelleri sınırsız. Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi özellikle sağlık sektörüne getirebileceği yenilikler oldukça umut verici.

Kullanım kolaylığı, Android işletim sistemi, kamera ve ses tanıma fonksiyonları sayesinde geliştirmeye oldukça açık olan Google Glass için şimdiden pek çok uygulama geliştirildi bile. Sağlık alanında kullanılabilecek bu uygulamalardan bir tanesi de Color Picker.

Bu uygulama özellikle renk körlüğü hastalığına sahip hastalar için vazgeçilmez olabilme potansiyeline sahip. Uygulama, Glass’ın kamera özelliğini kullanarak, odaklanılan nesnenin rengini kullanıcıya söyleyebiliyor. Oldukça basit bir işlev gibi gözüken uygulamanın hizmeti, aslında pratikliği ve Glass’ın taşınabilirliği sayesinde çok önemli bir işlevsellik kazanıyor.

Google Glass pek çok potansiyele sahip ve kullanımı yaygınlaştıkça uygulama geliştiriciler çok daha yaratıcı ve kullanışlı yazılımları mutlaka geliştirecektir. Aşağıdaki videoyu izleyerek, uygulamanın kullanışlılığı hakkında fikir edinebilirsiniz. Ayrıca Google Glass’ın sağlık alanındaki muhtemel diğer yararlarını okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Submit a Comment