Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Sağlıkta Video İçerik Üretme Fikirleri

Sağlıkta Video İçerik Üretme Fikirleri
Buğrahan Ceylan

Uzun süreli ve büyük bir etki bırakabilmek amacıyla video içerikler üretmek oldukça yararlıdır. Videoların etki etme gücü sosyal medya ile bir araya geldiğinde ise ortaya çıkan etkiler çok daha büyük olabilmektedir. Son zamanlarda tüm marka ve işletmelerin ise bu gücü tek bir yazılımdan kullanabilme imkanları olmaktadır. İlk başta 6 saniyelik video kaydı ve pratik paylaşımı ile Vine, ardından ise 15 saniyelik daha uzun bir süre ile video çekim özelliğini bünyesine katan Instagram bu alanda oldukça etkili.

Sağlık sektörü de bu gelişmelerden tabii ki yararlanmalı ve güncel tanıtım kampanyaları düzenlemeye devam etmelidir. Eğer bir hastanenin bu özelliklerden ve dijital trendlerden nasıl faydalanabileceğini merak ediyorsanız işte bir kaç yaratıcı fikir:

1- Hedef kitlenizin memnuniyetini gösterin

Dünyada pek çok hastanın herhangi bir sağlık hizmetleri sağlayıcısına başvurmadan önce internete danıştıkları düşünülürse, en mantıklı yollardan bir tanesi hizmetinizden memnun kalan kitlenize videolarınızda yer vermek olacaktır. Günümüzde pek çok hasta, tercih edecekleri doktor ya da kuruluşlar hakkında araştırma yaparken diğer hastaların yorumlarını incelemektedir. Bu etapta, hastalarınızın memniyetlerini bir video ile kaydetmelerini teşvik etmek oldukça eğlenceli ve akılda kalıcı bir yöntem olabilir. Hazırlanan videoları ise, belirlenilen hashtagh aracılığıyla paylaşarak markanızın sosyal medyadaki etkisini artırabilirsiniz.

2- Teknolojiyi nasıl kullandığınızı gösterin

Bir hastanın kurumunuzu tercih etmeden önce yapacağı araştırmalar oldukça detaylı ve genelde web tabanlı olacaktır. Fakat bu araştırma esnasında yine de kurumun kullandığı son teknoloji hakkında yeterli bilgi sahibi olacak fırsatı bulamayabilir. Bu konuda, kısa videolar hazırlayarak tedavi süreçlerindeki son gelişmeleri nasıl takip ettiğinizi ve ne tür teknolojik imkanlara sahip olduğunuzu kitlenize gösterebilirsiniz.

3- Özel günleri unutmayın

Sağlık alanında pek çok özel gün ve hafta bulunmaktadır. Kurum ya da kişisel olarak, kısa video paylaşım araçlarını kullanarak bu özel günleri hatırladığınızı ve destek verdiğinizi görsel olarak sosyal medyada sunabilirsiniz.

4- Sanal tur düzenleyin

İyi bir etki bırakmak amacıyla sağlık kurumunuzun görsel bir kısa tur videosunu çekebilirsiniz. Fiziki açıdan en göze hitap eden alanlarını ve güler yüzlü çalışanlarınız hedef kitlenizde mutlaka bir etki bırakacaktır.

5- Etkinliklerinizi kısa videolar aracılığıyla duyurun

Düzenleyecek olduğunuz tüm etkinlikler, yeni gelişmeler ve haber niteliğindeki olayları sosyal medyada kısa videolar ile tanıtabilirsiniz. Sosyal medyanın paylaşım gücünü ve pratik video çekimlerinin etki gücünü bir araya getirerek hem yeni kitleleri kazanabilirsiniz hem de mevcut hayran kitlenizin memnuniyetinin süekliliğini sağlamış olursunuz.

Submit a Comment