Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Novartis İlaç Sektöründe Bir İlki Gerçekleştirdi

Novartis İlaç Sektöründe Bir İlki Gerçekleştirdi
Buğrahan Ceylan

Novartis ilaç sektöründe bir ilke imza attı ve “iMag” isimli bir uygulamayı tablet kullanıcılarına sundu. Dijital dergi olarak hazırlanan iMag her sayısında farklı bir hastalıkla ilgili olarak uzman görüşlerine , tedavi süreçlerine, hastalığın farklı aşamaları hakkında bilgilendirmelere ve belki de en önemlisi hastaların kendi hikayelerine yer vermeyi hedefliyor.

iMag’in dijital bir dergi formatında sunulması ise beraberinde pek çok avantajı da getiriyor. Teknolojinin nimetlerinden faydalanılarak geliştirilen iMag okuyucuların en son bilgi ve hasta hikayelerine, olabilecek en pratik ve kolay erişilebilir bir şekilde sunmayı amaçlıyor.

Ayrıca çeşitli görsel ve videolarla desteklenen dergi içeriği, beraberinde pek çok haber, güncel meseleler, seyahat notları ve şehir aktiviteleri hakkında bilgilendirmeyi de sunabiliyor.

İçeriği Novartis tarafından hazırlanan derginin seyahat ve gezi rehberi gibi bölümlerinde bulunan yazılar ise Novartis çalışanları tarafından yazılıyor.

Novartis iMag ile ilgili görüşlerini aktaran Novartis Türkiye Ülke Başkanı Güldem Berkman “iMag uygulamamız her anlamda inovatif ve hasta odaklı yaklaşımımızı vurgulayan bir çalışma olması sebebiyle büyük önem taşıyor. Derginin yapılmasındaki birincil amacımız en yeni teknolojileri kullanarak teknolojinin güçlü donanımı ve geniş uygulama desteğini hastalarımızın hizmetinde kullanabilmektir” dedi. Günümüzde tablet ve akıllı telefon kullanımının her geçen gün hızla arttığını belirten Berkman, “Hareket halinde ve kısıtlı zamanlarda bile istediğiniz bilgiye hızlıca ulaşımınızı sağlamak önemli. Novartis olarak hayatınızı kolaylaştıran yeşil teknolojileri kullanarak toplumumuzu sağlık alanında bilinçlendirmeyi destekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Temmuz 2013 itibariyle yayınlanmaya başlayan Novartis iMag ilk sayısında “MS’le Yaşamak” konusunu işliyor. Çeşitli terapötik alanlarda konunun uzmanlarının görüşlerini takip etmek, hasta ve hasta yakınlarının tecrübelerine ilişkin bilgi edinmek isteyen tüm okuyucuların ücretsiz olarak indirebildiği dergi Apple Store ve Google Play’den indirilebiliyor. Herkesin erişim sağlayabileceği bu dergi Apple Store’da “Newsstand” uygulaması üzerinden ücretsiz olarak indirilebilirken, Android kullanıcıları Google Play Store üzerinden dergiye erişebiliyor.

Submit a Comment