Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Samsung ve Nestlé Sağlıklı Yaşamı Dijitalle Geliştirmek İçin Ortaklığa Girdi!

Samsung ve Nestlé Sağlıklı Yaşamı Dijitalle Geliştirmek İçin Ortaklığa Girdi!
Kubilay Han Uluerim

Küresel tüketici markalarından Samsung ve Nestlé nesnelerin interneti (IoT) teknolojilerini ve beslenme bilimini kullanarak sağlıklı yaşamı destekleyecek yeni çözümler geliştirecek.

Bu ortaklığın temel hedefi IoT, biyosensörler, gelişmiş multi-modal (çoklu biçimli) teknolojiler ve kapsamlı beslenmeci yaklaşımlar kullanarak insanları sağlık yaşam konusunda bilinçlendirmek olacak. Ek olarak, iki firma da kişilerin kendi sağlıklarını daha iyi kontrol etmeleri için beslenme, yaşam tarzı ve spor gibi konularda gerekli tavsiyelerde bulunacak.

“Sensör teknolojisinde küresel bir lider olan Samsung ile çalışmaktan gurur duyuyoruz. Bu yaptıklarımız, daha iyi bir yaşam tarzı isteyen kişileri desteklememiz için beslenme ve sağlık stratejilerimizi geliştirecek.”

–  Nestlé Baş Teknoloji Yetkilisi Stefan Catsicas

“Bu ortaklığın yapacağı devrimler konusunda çok heyecanlıyız. Teknoloji ve yaşam bilimlerinin yardımıyla daha akıllıca hayat sürdürmenin mümkün olduğu bir devirde yaşıyoruz. Cep telefonlarımız, giyilebilir teknolojiler ve akıllı buzdolapları sayesinde beslenme faaliyetlerimizi daha iyi anlıyor, daha iyi bir geleceğe doğru yaklaşıyoruz.”

–  Samsung Electronics Başkanı ve Baş Strateji Görevlisi Young Sohn,

Şimdilik ne kadar kapsamlı bir çalışma yapılacağı hakkında bilgimiz olmasa da Samsung Strategy and Innovation Center ve Nestlé Institute of Health Sciences’ın geliştireceği dijital sağlık platformuyla ilgili ayrıntılı bilgilerin 2017 yılının ilk çeyreğinde açıklanacağı öngrölüyor.

Submit a Comment