Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Welt ile Kemerleriniz de Akıllı Olacak

Welt ile Kemerleriniz de Akıllı Olacak
Kubilay Han Uluerim

Samsung, bu hafta yaptığı açıklamada, önceden CES’te gösterdiği akıllı kemer Welt’in ayrı bir şirket olarak sektöre girdiğini duyurdu. Cihaz, kullanıcının yediği yemeklerin takibini yapıyor, faaliyet seviyelerini ölçüyor ve kilo kontrolü sağlıyor. İşin güzel yanı ise cihazın basit bir deri kemer görünüşüne sahip olması.

Welt, Samsung Electronics’in 2012 yılında ortaya attığı ve yaratıcı şirket kültürünü destekleyen Güney Kore’deki C-Lab adlı tasarım programından çıkıyor. Eğer bir çalışanın fikri C-Lab için seçilirse, normal işlerini 1 yıl bırakıp kendi projelerini geliştirmeye odaklanabiliyorlar. Açıklanana göre, Welt’in ekibi ve diğer 4 C-Lab konsepti, programdan çıkıp şirket haline gelen ilk projeler olmuş.

Samsung’un Welt’in 2 lideri Seong-ji Kang ve Hye Kang Roh ile çektiği tanıtım videosu, akıllı kemerle ilgili bazı detaylı bilgiler veriyor. Belirtilene göre, kemerin elektronik parçaları, Welt’in kemer tokasının yanında küçük metal bir kutuda muhafaza ediliyor ve kemerin deri kısmında ek bir parça bulunmuyor. Kemerin şarj olması için microUSB girişi de var. Söylenilene göre, cihazı bir kere şarj ettiğinizde 7 gün kullanabiliyorsunuz.

Cihazın takip ettiği şeyler ise şöyle:

  • Bel ölçünüz
  • Kaç kere yemek yediğiniz
  • Ne kadar uzun oturduğunuz
  • Adım sayınız

Submit a Comment