Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

FitAd Giyilebilir Teknoloji Odaklı Reklam Mecrası Olmaya Hazırlanıyor

FitAd Giyilebilir Teknoloji Odaklı Reklam Mecrası Olmaya Hazırlanıyor
Alperen Sözen

Apple’ın HealthKit geliştiricilerine getirdiği üçüncü taraf olarak son kullanıcı kayıtlarının yatırımcılara sağlanması hakkında kısıtlama, yeni bir girişime yol açtı.

Apple, Google ve Samsung bu bağlamda; sağlık uygulamalarını kullanan tüketicileri korumak için geliştiricilerin, son kullanıcı verilerini reklam verenlere ve yeni yatırımcılara satmalarını yasakladı. Bu durumda, sektöre girmek isteyen yatırımcılar ve girişimciler için de zorlu bir dönem başlamış oldu.

apple-watch-activity-app

Neyse ki, FitAd isimli yeni bir uygulama tüm bunlara çözüm olmayı hedefliyor. Güvenli bir şekilde geliştiricilerin reklam alabilmesini ve yatırımcıların verilere ulaşmasını sağlarken, sağlık ve fitness yönünden de kullanılabilecek uygulamanın geliştirilmesine başlandı.

fitad-publisher-story-1-638

Uygulama ilk çıkışını yaparken büyük veriyi elde tutma gibi bir kaygı taşımayacak. Burada sadece, çıkışlarında reklamlara güvenen yeni yatırımları ve girişimcileri korumak niyetlerinin olduğunu açıklayan firma, alınacak ve gösterim yapılacak reklam miktarının da kullanıcıları usandırmayacak şekilde planlanacağını bildirdi. Böylece hem tüketiciye seçenek sunulacak hem de dijital sağlığa yeni yatırım yapan fitness ve takip cihazlarıyla uygulama üreticilerinin iş geliştirmeleri sağlanacak.

Koşunun ortasında reklamın çıkması, uygulamayı silmeye yol açabileceğinden uygulamanın geliştiricileri kullanıcı deneyimi kalitesini arttıracak formüller üzerinde çalışıyorlar. Söylentilere göre FitAd çoktan birkaç ünlü markayla anlaşmış durumda.

Submit a Comment