Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Sickweather ile Hastalıklardan Korunun

Sickweather ile Hastalıklardan Korunun
Ceren Gülpınar

Hastalıkları önceden bulabilen bu akıllı telefon uygulamasının geliştiricileri, uygulamanın hastalıkları tespit etmek için doppler radar görevi gördüğünü söylüyorlar. Radar, kötü havalarda gökyüzünü tarar gibi kullanıcılardan gelen hastalık belirtilerini de eş zamanlı olarak Twitter ya da Facebook gibi sosyal medya ağlarından alarak ilgili kişilere raporluyor.

Sickweather CEO’su Graham Dodge‘un söylediklerine göre, uygulama hastalıkların ilk kez bireylerde görülmesini sağlıyor, daha sonra kullanıcıları hastalıkları ile ilgili bilgilendiriyor ve kullanıcıların bulunduğu toplumları hastalıktan haberdar edilmesini sağlıyor.

Kimse hasta olmak istemez. Sickweather uygulaması bu yüzden devreye giriyor; hastalıkları bulup çıkartmakla kalmıyor aynı zamanda da gelecekte karşılaşılabilecek durumları kullanıcılarına yansıtıyor. Uygulama, hastalığa yakalanma riskinizin yüksek olduğu ortamlarda bildirim gönderebilme özelliğine de sahip. Dodge, uygulamanın ailelerin hastalığa yakalanmadan önce, kendi sağlıklarını kontrol altına almalarını sağlayacağını söylüyor.

sckwthr

Hastalıklardan kaçınıp, sağlıklı kalmak için ne yapmalıyız?

Neredeyse tüm sağlık uzmanlarının söylediği gibi, düzenli yemek yemek, egzersiz yapmak ve alkolden uzak durmak sağlıklı kalmak için yapılması gerekenlerin en başında gelmektedir. Bir diğer tavsiye de: El yıkamak. CDC‘ye göre düzenli el yıkayan insanlar, dünya genelinde bir milyon canlı yaşamını koruma altına alabilir.

Submit a Comment