Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

iWatch 9 Eylül’de Görücüye Çıkıyor

iWatch 9 Eylül’de Görücüye Çıkıyor
Ceren Gülpınar

Apple‘a yakın kaynaklardan biri olan Re/code‘dan gelen habere göre, şirket HealthKit ve HomeKit entegrasyonuyla gelen güçlü vurgu ile iPhone 6 ve merakla beklenen iWatch tanıtımlarını, 9 eylül tarihinde gerçekleştirecek. Apple, giyilebilir cihaz sektörüne ilk adımını atacağı iWatch akıllı saati ile gerçekleştireceği bu hamleyi, LG ve Motorola gibi diğer akıllı saat üreticilerinin de yaptığı gibi, Google ve Samsung’a karşı yapacak. Teknoloji devi Apple’ın yeni akıllı saati, HealthKit ve HomeKit yazılım aileleriyle donatılacak.

HealthKit, Apple’ın giyilebilir cihaz ve dijital sağlık üzerindeki en önemli anahtar noktalarından biri. Birçok uygulamayı birden piyasaya sürmek, takip amaçlayan hizmetler ve sağlık yönetimi için, Apple diğer şirketler arasında önemli bir yeri olan Mayo Clinic ile ortaklık kurmuştur.

Apple HomeKit ise, evdeki bağlı cihaz sayısının artmasını bir avantaja dönüştürmek için oluşturulmuş yazılım ailesinin bir parçasıdır. Samsung ev otomasyon firması SmartThings‘i satın alarak bu alanda gelişme gösteren alanlardan birine sahip olmayı hedeflediğini belli etti. Google da bu yılın başlarında, bu rekabet ortamında bir diğer ev otomasyon firması olan Nest‘i satın aldı.

Heyecanla beklenen iWatch’un özellikleriyle ilgili pek çok tahmin bulunuyor. Ancak Apple, konuyla ilgili henüz resmi bir açıklamada bulunmadı.

Submit a Comment