Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

SkyMD’den Dermatologlara Özel Tele-Tıp Hizmeti

SkyMD’den Dermatologlara Özel Tele-Tıp Hizmeti
Kubilay Han Uluerim

New York merkezli SkyMD, B2B teledermatoloji hizmetini geçtiğimiz günlerde resmi olarak halka sundu. Ekim ayında yavaş bir başlangıç yaparak denemelerde bulunan firma, daha fazla büyümek için temellerini sağlama almış durumda.

“Bu noktada birkaç farklı yerde belirli doktorları sisteme kaydederek 50 kişiye ulaştık. Pazarda bizi önlere taşıyacak doktorları seçtik ve hedeflerimiz büyük.” diyor CEO Price.

Tele-tıp teknolojileri için halihazırda pazarda Teladoc ve DoctorOnDemand gibi bilinmiş isimlerin bulunduğunu söyleyen Price, eninde sonunda doktor ziyaretlerinin tamamen sanal ortamda gerçekleşeceğini belirtiyor. SkyMD’yi bu ortamda ön plana iten farkı ise özelleştirilmiş bir hizmet sunması.

Şirketten gelen açıklamaya göre, basit rahatsızlıklara teşhis konulması için yapılan görüntülü doktor ziyaretleri oldukça kolay gerçekleştirilirken, dermatologların hastalarına tanı koyması biraz zor. Zira, görüntü kalitesi randevu boyunca sürekli değişebiliyor ve deri üzerinde net bir görüntü yakalanamayabiliyor. Bu yüzden, SkyMD dermatologlarının verdiği hizmet fotoğraflar üzerinden çalışıyor. Yüksek çözünürlüklü fotoğrafların doktora gönderilmesi ve tanı konulması sonucu hastayla devamlı iletişim sağlamaya imkân tanıyan sistem, ileriki aşamalarda diğer uzmanlıkları da bünyesine katacak.

Doktorları müşteri olarak benimseyen firma, dermatologların kendi platformlarını kurmalarına yardım ederek hizmetin yayılmasını hızlandırıyor.

“Diğer uzmanlıkları bünyemize katarken, hastaların ve doktorların ihtiyaçlarına göre hareket edeceğiz. Bizim firmamızın en önemli yanı, herkes için standart bir hizmet vermekten ziyade özelleştirilmiş çözümler sunmasıdır.” diyor Price.

Submit a Comment