Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Sözlüye Kaldıran Uygulamayla Sağlığınızı Kontrol Altına Alın

Sözlüye Kaldıran Uygulamayla Sağlığınızı Kontrol Altına Alın
Alperen Sözen

Pek çok giyilebilir teknoloji ürününün asil amaçları var. Genel olarak tasarlanma amaçları da bizleri yerimizden kaldırıp hareket etmeye teşvik etmek. Ne var ki, çoğu zaman kullanıcılarla amaçlananlar arasında bir kopukluk oluşuyor. Kullanıcılar bu cihazları kullanmak isteseler de, sağlıklı seçimler yapmayla ilgili temel bilgilerden yoksunlar.

Tam olarak burada Apple kullanıcılarına müjde var! Hi.Q (Health IQ kısaltması olarak kullanılıyor) 10.000 üzerinde sorusuyla ve 300 konuyla, sağlıkla ilgili daha fazla bilgi sahibi olmanıza olanak sağlıyor. Günün konusuna ait küçük testleri çözerek işe başlamak mantıklı olabilir.

Paleo diyeti, kalp rahatsızlıkları ya da koşma gibi niş konulara odaklanabilir, bilgilenerek hedefe yönelik egzersizlerinizi programlayabilirsiniz.

hi-q-app

Uygulamanın en önemli özelliği, güvenilir bilimsel bulgularla soruların doğru cevaplarının desteklenmesi. Doğru cevaplarla ilgili detaylar, bilimsel araştırma sonuçlarına yönlendirilerek, kullanıcıların bilinçlenmesi kolaylaştırılıyor.

Uygulamanın kullanılmasını teşvik için, her kullanıcıya seviye atlama imkanı veriliyor. Böylece doğru bildikçe puan kazanarak, “Sağlık Gurusu”, “Elit Statü” gibi pek çok unvanında sahibi olabiliyorsunuz.

Ortak kurucu ve Hi.Q CEO’su Munjal Shah’ın araştırmalarına göre, uygulama ile bilgilenen bireyler diğer bireylere oranla %50 daha az hastaneye uğruyorlar. Bu da, sağlıklı yaşam seçeneklerini uygulamanın etkisini açık bir şekilde gösteriyor.

Uygulamaya iPhone kullanıcıları buradan ulaşabilir.

 

 

Submit a Comment