Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Hotseat, El Değiştirerek Mad*Pow Bünyesine katıldı

Hotseat, El Değiştirerek Mad*Pow Bünyesine katıldı
Kubilay Han Uluerim

Özellikle sağlık hizmeti alanında tasarımlar yapan Mad*Pow şirketi, Context firmasından HotSeat egzersiz uygulamasını satın aldı. Uygulamanın yapımcısı Fran Melmed, uygulamanın ne kadara satıldığını açıklamadı.

”Mad*Pow olarak, HotSeat’i karışık bir soruna güzel bir çözüm bulma amacıyla bünyemize kattık. Bu uygulamayı geliştirip yeni pazarlara sunabilme ve sağlık alanında bir çok kişiye yardım etme potansiyelimiz var.” diyor Mad*Pow kurucusu Amy Cueva. HotSeat, ofis çalışanlarının kısa zamanda hızlı egzersizler sayesinde, bedensel faaliyetler yapmasına yardım eden ve çalışanların bu konuda birbirlerini desteklemesine izin veren bir uygulama. Normalde 500 kişiden fazla çalışanı olan şirketlere sunulan bu uygulama, çalışanlardan birinin davet etmesi yoluyla başkalarının da kullanımına açılıyor.

HotSeat, gün içinde 2 dakikalık kısa egzersizler ile ofis çalışanlarını daha sağlıklı bir yaşantıya doğru itiyor. Yürümek gibi basit faaliyetlerden tutun komik danslara kadar, hareketliliği teşvik eden pek çok egzersiz mevcut. 2012 yılında sunumu yapılan uygulamada Gangnam dansı örnek verilmişti. Kendi faaliyetlerini seçebilen çalışanlar, aynı zamanda iş arkadaşlarına da meydan okuyabiliyor. Uygulama, kullanıcıların takvimleriyle senkronize olarak, kişiye boş zaman da yaratabiliyor.

 

Submit a Comment